ትግርኛ » እንግሊዝኛ UK   ሕሉፍ ናይ ሓገዝቲ ግስታት 1


87 [ሰማንያንሸውዓተን]

ሕሉፍ ናይ ሓገዝቲ ግስታት 1

-

+ 87 [eighty-seven]

+ Past tense of modal verbs 1

87 [ሰማንያንሸውዓተን]

ሕሉፍ ናይ ሓገዝቲ ግስታት 1

-

87 [eighty-seven]

Past tense of modal verbs 1

Click to see the text:   
ትግርኛEnglish UK
ግድን ነተን ዕንባባታት ማይ ክንህበን ኔሪና። We h-- t- w---- t-- f------. +
ግድን ነቲ ክፍሊ፣ኣፓርትመንት ከንሰርዖ ከነለዓዕልዕ ኔሪና። We h-- t- c---- t-- a--------. +
እቲ ኣቑሑ(ፋርከተ፣ ማንካ፣ ወዘተ) ክንሓጽቦ ኔሪና። We h-- t- w--- t-- d-----. +
   
ግድን ዲዩ እቲ ጸብጻብ ክትከፍሉዎ ኔሩኩም ? Di- y-- h--- t- p-- t-- b---? +
ግድን ዲዩ መእተዊ ክትከፍሉዎ ኔሩኩም ? Di- y-- h--- t- p-- a- e------- f--? +
ግድን ዲዩ መቕጻዕቲ ክትከፍሉዎ ኔሩኩም ? Di- y-- h--- t- p-- a f---? +
   
መን ዩ ግድን ክሰናበት ኔሩዎ ? Wh- h-- t- s-- g------? +
መን ድዩ ኣቐዲሙ ንገዛ ክኸይድ ኔሩዎ? Wh- h-- t- g- h--- e----? +
መን ግድን ድዩ ንባቡር ክወስድ ኔሩዎ? Wh- h-- t- t--- t-- t----? +
   
ነዊሕ ክንጸንሕ ኣይደለናን ኔርና። We d-- n-- w--- t- s--- l---. +
ዝኾነ ክንሰቲ ኣይደለናን ኔርና። We d-- n-- w--- t- d---- a-------. +
ክንርብሽ ኣይደለናን ኔርና። We d-- n-- w--- t- d------ y--. +
   
ክደውል ደልየ ኔረ። I j--- w----- t- m--- a c---. +
ታክሲ ክጠልብ ደልየ ኔረ። I j--- w----- t- c--- a t---. +
ንገዛ እኮ ክኸይድ ደልየ ኔረ። Ac------ I w----- t- d---- h---. +
   
ሰበይትኻ ክትድውልላ ዝደለኻ መሲሉኒ ። I t------ y-- w----- t- c--- y--- w---. +
ንክፍሊ -ሓበሬታ(ኣብ ተለፎን) ክትድውለሎም ዝደልኻ መሲሉኒ ነይሩ። I t------ y-- w----- t- c--- i----------. +
ፒሳ ክትጠልብ ዝደልኻ መሲሉኒ ነይሩ። I t------ y-- w----- t- o---- a p----. +