ትግርኛ » እንግሊዝኛ UK   ሕሉፍ ናይ ሓገዝቲ ግስታት 1


87 [ሰማንያንሸውዓተን]

ሕሉፍ ናይ ሓገዝቲ ግስታት 1

-

87 [eighty-seven]

Past tense of modal verbs 1

87 [ሰማንያንሸውዓተን]

ሕሉፍ ናይ ሓገዝቲ ግስታት 1

-

87 [eighty-seven]

Past tense of modal verbs 1

Click to see the text:   
ትግርኛEnglish UK
ግድን ነተን ዕንባባታት ማይ ክንህበን ኔሪና። We h-- t- w---- t-- f------.
ግድን ነቲ ክፍሊ፣ኣፓርትመንት ከንሰርዖ ከነለዓዕልዕ ኔሪና። We h-- t- c---- t-- a--------.
እቲ ኣቑሑ(ፋርከተ፣ ማንካ፣ ወዘተ) ክንሓጽቦ ኔሪና። We h-- t- w--- t-- d-----.
   
ግድን ዲዩ እቲ ጸብጻብ ክትከፍሉዎ ኔሩኩም ? Di- y-- h--- t- p-- t-- b---?
ግድን ዲዩ መእተዊ ክትከፍሉዎ ኔሩኩም ? Di- y-- h--- t- p-- a- e------- f--?
ግድን ዲዩ መቕጻዕቲ ክትከፍሉዎ ኔሩኩም ? Di- y-- h--- t- p-- a f---?
   
መን ዩ ግድን ክሰናበት ኔሩዎ ? Wh- h-- t- s-- g------?
መን ድዩ ኣቐዲሙ ንገዛ ክኸይድ ኔሩዎ? Wh- h-- t- g- h--- e----?
መን ግድን ድዩ ንባቡር ክወስድ ኔሩዎ? Wh- h-- t- t--- t-- t----?
   
ነዊሕ ክንጸንሕ ኣይደለናን ኔርና። We d-- n-- w--- t- s--- l---.
ዝኾነ ክንሰቲ ኣይደለናን ኔርና። We d-- n-- w--- t- d---- a-------.
ክንርብሽ ኣይደለናን ኔርና። We d-- n-- w--- t- d------ y--.
   
ክደውል ደልየ ኔረ። I j--- w----- t- m--- a c---.
ታክሲ ክጠልብ ደልየ ኔረ። I j--- w----- t- c--- a t---.
ንገዛ እኮ ክኸይድ ደልየ ኔረ። Ac------ I w----- t- d---- h---.
   
ሰበይትኻ ክትድውልላ ዝደለኻ መሲሉኒ ። I t------ y-- w----- t- c--- y--- w---.
ንክፍሊ -ሓበሬታ(ኣብ ተለፎን) ክትድውለሎም ዝደልኻ መሲሉኒ ነይሩ። I t------ y-- w----- t- c--- i----------.
ፒሳ ክትጠልብ ዝደልኻ መሲሉኒ ነይሩ። I t------ y-- w----- t- o---- a p----.