Shqip » Gjermanisht   Pjesёt e trupit


58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [achtundfünfzig]

Körperteile

58 [pesёdhjetёetetё]

Pjesёt e trupit

-

58 [achtundfünfzig]

Körperteile

Kliko për të parë tekstin:   
ShqipDeutsch
Po vizatoj njё burrё. Ic- z------ e---- M---.
Nё fillim kokёn. Zu---- d-- K---.
Burri mban njё kapele. De- M--- t---- e---- H--.
   
Nuk i duken flokёt. Di- H---- s---- m-- n----.
Nuk i duken edhe veshёt. Di- O---- s---- m-- a--- n----.
Edhe kurrizi nuk i duket. De- R----- s---- m-- a--- n----.
   
Unё po i vizatoj sytё dhe gojёn. Ic- z------ d-- A---- u-- d-- M---.
Burri kёrcen dhe qesh. De- M--- t---- u-- l----.
Burri ka njё hundё tё gjatё. De- M--- h-- e--- l---- N---.
   
Ai mban njё shkop nё duar. Er t---- e---- S---- i- d-- H-----.
Ai mban dhe njё shall nё qafё. Er t---- a--- e---- S---- u- d-- H---.
Ёshtё dimёr dhe ftohtё. Es i-- W----- u-- e- i-- k---.
   
Krahёt i ka tё fuqishёm. Di- A--- s--- k------.
Edhe kёmbёt i ka tё fuqishme. Di- B---- s--- a--- k------.
Burri ёshtё prej bore. De- M--- i-- a-- S-----.
   
Ai nuk ka veshur pantallona dhe pallto. Er t---- k---- H--- u-- k----- M-----.
Por burri nuk ka ftohtё. Ab-- d-- M--- f----- n----.
Ai ёshtё njё njeri prej bore. Er i-- e-- S---------.