македонски » албански   Во ресторан 4


32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

+ 32 [tridhjetёedy]

+ Nё restorant 4

32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

32 [tridhjetёedy]

Nё restorant 4

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиShqip
Една порција помфрит со кечап. Pa---- t- s------ m- K------. +
И две со мајонез. Dh- d- h--- m- m-------. +
И три порции со пржен колбас со сенф. Dh- t-- h--- s------ m- m------. +
   
Каков зеленчук имате? Çf--- p------- k---? +
Имате ли грав? A k--- f-----? +
Имате ли карфиол? A k--- l--------? +
   
Јас со задоволство јадам пченка. Un- h- m---- m- q---. +
Јас сакам да јадам краставици. Un- h- k-------- m- q---. +
Јас сакам да јадам домати. Un- h- d----- m- q---. +
   
Сакате ли да јадете исто така и млад кромид? Ha-- m- q--- p---? +
Сакате ли да јадете исто така и кисела зелка? Ha-- m- q--- l---- t-----? +
Сакате ли да јадете исто така и леќа? Ha-- m- q--- t-------? +
   
Јадеш ли исто така со задоволство и моркови? A i k- q--- k-------? +
Јадеш ли исто така радо и броколи? A k- q--- b-------? +
Обожаваш ли да јадеш исто така и пиперки? A i k- q--- s-----? +
   
Јас не сакам кромид. S’-- p------- q----. +
Јас не сакам маслинки. S’-- p------- u-------. +
Јас не сакам печурки. S’-- p------- k--------. +