македонски » албански   Во такси


38 [триесет и осум]

Во такси

-

+ 38 [tridhjetёetetё]

+ Nё taksi

38 [триесет и осум]

Во такси

-

38 [tridhjetёetetё]

Nё taksi

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиShqip
Ве молам повикајте едно такси. Th----- j- l---- n-- t----. +
Колку чини до железничката станица? Sa k------ d--- t- s------- i t-----? +
Колку чини до аеродромот? Sa k------ d--- n- a-------? +
   
Право напред, молам. Dr--- j- l----. +
Овде десно, молам. Dj------ j- l----. +
Таму на аголот на лево, молам. Te c--- a--- m----- j- l----. +
   
Брзам. E k-- m- n-----. +
Јас имам време. Ka- k---. +
Ве молам возете пополека. Ec-- m- n------ j- l----. +
   
Застанете овде молам. Nd----- k--- j- l----. +
Почекајте еден момент Ве молам. Pr---- n-- m----- j- l----. +
Јас веднаш ќе се вратам. Ja e----. +
   
Дадете ми една признаница Ве молам. Ll------- j- l----. +
Јас немам ситни пари. S’--- l--- t- v----. +
Вака е добро, остатокот е за Вас. Nё r------- k------ m------. +
   
Возете ме на оваа адреса. Mё ç--- t- k-- a-----. +
Возете ме до мојот хотел. Mё ç--- n- h------ t--. +
Возете ме на плажата. Mё ç--- n- p----. +