Shqip » Rusisht   E shkuara 1


81 [tetёdhjetёenjё]

E shkuara 1

-

81 [восемьдесят один]
81 [vosemʹdesyat odin]

Прошедшая форма 1
Proshedshaya forma 1

81 [tetёdhjetёenjё]

E shkuara 1

-

81 [восемьдесят один]
81 [vosemʹdesyat odin]

Прошедшая форма 1
Proshedshaya forma 1

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipрусский
shkruaj Пи----
P----ʹ
Ai shkruajti njё letёr. Он п---- п-----.
O- p---- p-----.
Dhe ajo shkruajti njё kartolinё. А о-- п----- о-------.
A o-- p----- o-------.
   
lexoj Чи----
C-----ʹ
Ai lexoi njё revistё. Он ч---- ц------ ж-----.
O- c----- t------- z------.
Dhe ajo lexoi njё libёr. А о-- ч----- к----.
A o-- c------ k----.
   
marr Бр---
B---ʹ
Ai mori njё cigare. Он в--- с-------.
O- v---- s-------.
Ajo mori njё copё çokollatё. Он- в---- к---- ш-------.
O-- v----- k---- s--------.
   
Ai nuk ishte besnik, por ajo ishte besnike. Он б-- н------- а о-- б--- в----.
O- b-- n------- a o-- b--- v----.
Ai ishte dembel, por ajo ishte e zellshme. Он б-- л------- а о-- б--- п--------.
O- b-- l------- a o-- b--- p---------.
Ai ishte i varfёr, por ajo ishte e pasur. Он б-- б------ а о-- б--- б------.
O- b-- b------ a o-- b--- b------.
   
Ai s’kishte lekё, por borxhe. У н--- н- б--- д----- а т----- д----.
U n--- n- b--- d----- a t----- d----.
Ai s’kishte fat, por vetёm tersllёk. Он н- б-- у------- а б-- н--------.
O- n- b-- u-------- a b-- n---------.
Ai s’kishte sukses, por dёshtim. Он н- б-- у------- а б-- н--------.
O- n- b-- u-------- a b-- n---------.
   
Ai nuk ishte i kёnaqur, por i pakёnaqur. Он н- б-- д------- а б-- н--------.
O- n- b-- d------- a b-- n--------.
Ai nuk ishte i lumtur, por i trishtuar. Он н- б-- с-------- а б-- н--------.
O- n- b-- s--------- a b-- n---------.
Ai nuk ishte simpatik, por ishte antipatik. Он н- б-- с----------- а б-- н------------.
O- n- b-- s------------ a b-- n-------------.