македонски » урду   Купување


54 [педесет и четири]

Купување

-

‫54 [چوّن]‬
chvon

‫خریداری‬
khareedari

54 [педесет и четири]

Купување

-

‫54 [چوّن]‬
chvon

‫خریداری‬
khareedari

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиاردو
Сакам да купам еден подарок. ‫م-- ا-- ت--- خ----- چ---- ہ---
m--- a-- t---- k-------- c----- h-n
Но не нешто премногу скапо. ‫ل--- م---- ن- ہ--
l---- m------ n-- ho
Можеби една рачна ташна? ‫ش--- ا-- ب----
s----- a-- b--?
   
Која боја би ја сакале? ‫آ- ک---- ر-- چ---- ہ----
a-- k---- r--- c------ h---?
Црна, кафеава или бела? ‫ک---- ب---- ی- س-----
k---- b----- y- s-----?
Една голема или мала? ‫ب-- ی- چ-----
b--- y- c----a
   
Смеам ли да ја видам оваа? ‫ک-- م-- ی- د--- س--- ہ----
k-- m--- y-- d--- s---- h--?
Дали таа е од кожа? ‫ک-- ی- چ--- ک- ہ---
k-- y-- c------ k- h--?
Или пак е од вештачки материјал? ‫ی- ک-- ی- پ----- ک- ہ---
y- p------ k-?
   
Од кожа секако. ‫چ--- ک- ہ--
c------ k- h-i
Ова е еден особено добар квалитет. ‫ی- ب-- ا--- ک----- ک- ہ--
y-- b---- a--- q------ k- h-i
И ташната навистина е со многу поволна цена. ‫ا-- ا- ب-- ک- ق--- ب-- ب-- م---- ہ--
a-- i- b-- k- q----- b-- m------ h-i
   
Ми се допаѓа. ‫ی- م--- پ--- ہ---
y-- m---- p----- h-- -
Ќе ја земам. ‫ی- م-- ل-- گ---
y-- m--- l-- g--
Дали можам случајно да ја заменам? ‫ک-- م-- ا-- ت---- ک- س--- ہ----
k-- m--- u--- t------ k-- s---- h--?
   
Се разбира. ‫ی------
y----a
Ќе ја спакуваме како подарок. ‫ہ- ا-- ت--- ک- ط-- پ- پ-- ک--- ہ----
h-- u--- t----- k- t--- p-- p--- k---- h---
Таму од спротива е благајната. ‫و--- ا- ط-- ک----- ہ---
w---- i- t---- k----- h-- -