адыгабзэ » болгарыбз   Генитив


99 [тiокiиплiырэ пшiыкiубгъурэ]

Генитив

-

99 [деветдесет и девет]
99 [devetdeset i devet]

Родителен падеж
Roditelen padezh

99 [тIокIиплIырэ пшIыкIубгъурэ]

Генитив

-

99 [деветдесет и девет]
99 [devetdeset i devet]

Родителен падеж
Roditelen padezh

Click to see the text:   
адыгабзэбългарски
синыбджэгъу (пшъашъэ) ичэтыу ко----- н- м---- п--------
k------ n- m----- p--------a
синыбджэгъу (кIалэ) ихь ку---- н- м-- п------
k------ n- m--- p------l
сисабыймэ яджэгуалъэх иг------- н- м---- д---
i--------- n- m---- d---a
   
Мы палътэур сиIофшIэгъу (хъулъфыгъ) ий. То-- е п------ н- м-- к-----.
T--- y- p------ n- m--- k-----.
Мы машинэр сиIофшIэгъу (бзылъфыгъ) ий. То-- е к----- н- м---- к------.
T--- y- k----- n- m----- k-------.
Мы IэшIагъэр сиIофшIэгъумэ яй. То-- е р------- н- м---- к-----.
T--- y- r------- n- m---- k-----.
   
Джанэм чыIур къыхэтхъыгъ. Ко----- н- р----- с- с----.
K------- n- r----- s- s----.
Гаражым иIункIыбзэ кIодыгъэ. Кл---- н- г----- г- н---.
K------- n- g------ g- n----.
СиIэшъхьэтет икомпьютер къэкъутагъ. Ко-------- н- ш--- е п-------.
K---------- n- s---- y- p-------.
   
Хэта мы пшъэшъэжъыем янэ-ятэхэр? Ко- с- р--------- н- м-------?
K-- s- r--------- n- m--------?
Сыдэущтэу ащ янэ-ятэхэм яунэ сынэсын слъэкIыщт? Ка- д- с----- д- к----- н- т----- р-------?
K-- d- s----- d- k-------- n- t----- r-------?
Унэр урамым ыкIэм тет. Къ---- е в к--- н- у------.
K-------- y- v k---- n- u-------.
   
Швейцарием икъэлэ шъхьаIэ таущтэу еджэхэра? Ка- с- к---- с-------- н- Ш--------?
K-- s- k---- s--------- n- S-----------?
Мы тхылъым сыд шъхьэу иIэр? Ка--- е з--------- н- к------?
K---- y- z--------- n- k------?
Гъунэгъумэ якIэлэцIыкIумэ сыда ацIэхэр? Ка- с- к----- д----- н- с-------?
K-- s- k----- d------ n- s-------?
   
Сыдигъуа кIэлэцIыкIумэ ягъэпсэфыгъор? Ко-- е в--------- н- д-----?
K--- y- v----------- n- d------?
Сыдигъуа врачыр сымаджэмэ яплъынэу зыригъажьэрэр? Ко-- е п-------- ч-- н- л-----?
K--- y- p--------- c--- n- l------?
Музеир сыд сыхьатхэр ары зылажьэхэрэр? Ка--- е р-------- в---- н- м----?
K---- y- r-------- v---- n- m-----?