македонски » Амхарски   Во ресторан 4


32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

+ 32 [ሰላሳ ሁለት]32 [selasa huleti]

+ በምግብ ቤት ውስጥ 4bemigibi bēti wisit’i 4

32 [триесет и два]

Во ресторан 4

-

32 [ሰላሳ ሁለት]
32 [selasa huleti]

በምግብ ቤት ውስጥ 4
bemigibi bēti wisit’i 4

Кликнете за да го видите текстот:   
македонскиአማርኛ
Една порција помфрит со кечап. አን- የ---- ድ-- ከ--- ጋ-
ā---- y---------- d------ k-------- g--i
+
И две со мајонез. እና ሁ-- ከ---- ጋ-
i-- h----- k--------- g--i
+
И три порции со пржен колбас со сенф. እና ሶ-- የ---- ቋ-- ከ---- ጋ-
i-- s----- y---------- k------- k----------- g--i
+
   
Каков зеленчук имате? ምን አ----- አ---?
m--- ā----------- ā------?
+
Имате ли грав? አደ---/ አ-- አ---?
ā---------/ ā---- ā------?
+
Имате ли карфиол? የአ-- ጎ-- አ----
y------- g----- ā------?
+
   
Јас со задоволство јадам пченка. በቆ- መ--- እ-----
b------ m------- i--------።
+
Јас сакам да јадам краставици. ኩከ--- መ--- እ-----
k--------- m------- i--------።
+
Јас сакам да јадам домати. ቲማ-- መ--- እ-----
t------- m------- i--------።
+
   
Сакате ли да јадете исто така и млад кромид? የባ- ሽ----- መ--- ይ----
y----- s------------ m------- y-------?
+
Сакате ли да јадете исто така и кисела зелка? በጥ-- ጎ-- የ--- አ----- መ--- ይ----
b--------- g----- y------- ā---------- m------- y-------?
+
Сакате ли да јадете исто така и леќа? ምስ-- መ--- ይ----
m------- m------- y-------?
+
   
Јадеш ли исто така со задоволство и моркови? ካሮ-- መ--- ት----/ጃ--?
k------- m------- t---------/j------?
+
Јадеш ли исто така радо и броколи? ብሮ-- መ--- ት----/ሽ-
b------- m------- t---------/s--?
+
Обожаваш ли да јадеш исто така и пиперки? ቃሪ- መ--- ት----/ሽ-
k------ m------- t---------/s--?
+
   
Јас не сакам кромид. ሽን--- አ-----
s---------- ā--------።
+
Јас не сакам маслинки. የወ-- ፍ- አ-----
y------- f--- ā--------።
+
Јас не сакам печурки. እን--- አ-----
i-------- ā--------።
+