ትግርኛ » ዴኒሽ   ትእዛዝ 1


89 [ሰማንያንትሽዓተን]

ትእዛዝ 1

-

89 [niogfirs]

Imperativ 1

89 [ሰማንያንትሽዓተን]

ትእዛዝ 1

-

89 [niogfirs]

Imperativ 1

Click to see the text:   
ትግርኛdansk
ኣዚኻ ህኩይ ኢኻ - ህኩይ ኣይትኹን ! Du e- s- d----- – V-- d-- i--- s- d----!
ነዊሕ ኢኻ ትድቅስ - ነዊሕ ኣይትደቅስ ! Du s---- s- l----- – S-- d-- i--- s- l----!
ኣመሲኻ ኢኻ ትመጽእ - ኣመሲኻ ኣይትምጻእ ! Du k----- s- f-- s--- – k-- d-- i--- s- s---!
   
ዓው ኢልካ ኢኻ ትስሕቕ - ዓው ኢልካ ኣይትሰሓቕ ! Du g----- s- h---- – G--- d-- i--- s- h--t
ቀስ ኢልካ ኢኻ ትዛረብ - ቀስ ኢልካ ኣይትዛረብ ! Du t---- s- l--- – t-- d-- i--- s- l---!
ብዙሕ ኢኻ ትሰቲ - ብዙሕ ኣይትስተ ! Du d------ f-- m---- – d--- d-- i--- s- m----!
   
ብዙሕ ኢኻ ተትክኽ - ብዙሕ እባ ኣይትተክኽ! Du r---- f-- m---- – r-- d-- i--- s- m----!
ብዙሕ ኢኻ ትሰርሕ - ብዙሕ ኣይትስራሕ ! Du a------- f-- m---- – a----- d-- i--- s- m----!
ብናህሪ ኢኻ ትዝውር - ብናህሪ እባ ኣይትዘውር! Du k---- s- h------ – k-- d-- i--- s- h------!
   
ተንስኡ፣ ኣቶ ሙለር! St- o-- h-. M-----!
ኮፍ በሉ፣ ኣቶ ሙለር! Sæ- d--- h-. M-----!
ኣብ ዘለኹሞ ኮፍ በሉ፣ ኣቶ ሙለር! Bl-- s------- h-. M-----!
   
ትዕግስቲ ግበሩ! Væ- t-------!
ግዜ ውሰዱ! Ta- d-- t--!
ሓንሳዕ ጽንሑ! Ve-- e- ø------!
   
ጥንቀቑ በሉ ኢኹም! Væ- f--------!
ሰዓት ኣኽብሩ ኢኹም! Væ- p-------!
ደንቆሮ ኣይትኹኑ ኢኹም! Væ- i--- d--!