Shqip » Çerkezisht   Nё kuzhinё


19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [пшIыкIубгъу]
19 [pshIykIubgu]

ПщэрыхьапIэм
Pshhjeryh'apIjem

19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [пшIыкIубгъу]
19 [pshIykIubgu]

ПщэрыхьапIэм
Pshhjeryh'apIjem

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipадыгабзэ
E ke kuzhinёn tё re? О п---------- к--- у---?
O p-------------- k---- u---?
Çfarё do tё gatuash sot? Сы-- н--- у-------------?
S--- n---- u------------------?
Gatuan me korent apo me gaz? О э------------ х----- г--- у---------------?
O j-------------- h------ g--- u---------------------?
   
A ti pres qepёt? Бж------ к-------------?
B--------- k---------------?
A ti qёroj patatet? Ка--------- к----------?
K------------- k------------?
A ta laj sallatёn? Са----- к-----------?
S------ k-------------?
   
Ku jane gotat? Ст------- т--- щ-----?
S--------- t---- s--------?
Ku janё enёt? Шы------ т--- щ-----?
S-------- t---- s--------?
Ku ёshtё kompleti? Цэ------------- т--- щ-----?
C-------------------- t---- s--------?
   
A ke hapёse kanaçesh? Ко-------- у---?
K---------- u---?
A ke hapёse shishesh? Бэ-------- у---?
B-------------- u---?
A ke tapёxjerrёse? Шъ------ у---?
S-------- u---?
   
Do e gatuash supёn te kjo tenxherja? Лэ-- к---------------- м- щ------ а--?
L---- k----------------- m- s-------- a--?
Do e skuqësh peshkun nё kёtё tigan? Пц----- з------------- м- т---- а--?
P------- z--------------- m- t----- a--?
Do i pjekёsh perimet te ky gril? Хэ--------- з--------------- м- г----- а--?
H------------- z------------------ m- g----- a--?
   
Unё shtroj tavolinёn. Iа--- к-------.
I----- k---------.
Kёtu janё thikat, pirunjtё dhe lugёt. Ма-- ш---------- ц------ ы--- д---------.
M--- s------------ c-------- y--- d-------------.
Kёtu janё gotat, pjatat dhe picetat. Ма-- с--------- л------- ы--- I----------.
M--- s---------- l-------- y--- I------------.