Shqip » Lituanisht   Fruta dhe perime


15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [penkiolika]

Vaisiai ir maisto produktai

15 [pesёmbёdhjetё]

Fruta dhe perime

-

15 [penkiolika]

Vaisiai ir maisto produktai

Kliko për të parë tekstin:   
Shqiplietuvių
Kam njё luleshtrydhe. (A-) t---- b-----.
Kam njё kivi dhe njё pjepёr. (A-) t---- k--- i- m------.
Kam njё portokall dhe njё qitro. (A-) t---- a------- i- g---------.
   
Kam njё mollё dhe njё mango. (A-) t---- o----- i- m----.
Kam njё banane dhe njё ananas. (A-) t---- b----- i- a------.
Po bёj njё sallatё me fruta. (A-) r----- v----- s------.
   
Unё ha njё fetë bukë të thekur. (A-) v----- s-------- d----.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё. (A-) v----- s-------- d---- s- s------.
Unё ha njё fetë bukë të thekur me gjalpё dhe marmalatё. (A-) v----- s-------- d---- s- s------ i- u------.
   
Unё ha njё sanduiç. (A-) v----- s--------.
Unё ha njё sanduiç me margarinё. (A-) v----- s-------- s- m--------.
Unё ha njё sanduiç me margarinё dhe domate. (A-) v----- s-------- s- m-------- i- p-------.
   
Duam bukё dhe oriz. Mu-- r----- d----- i- r----.
Duam peshk dhe biftek. Mu-- r----- ž----- i- b--------.
Duam pica dhe makarona. Mu-- r----- p---- i- s-------.
   
Pёr çfarё kemi nevojё tjetёr? Ko m--- d-- r-----?
Na duhen karrota dhe domate pёr supёn. Mu-- r----- m---- i- p------- s------.
Ku ka nje supermarket? Ku- y-- p------- c------?