Shqip » Lituanisht   Nё shtёpi


17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [septyniolika]

Name

17 [shtatёmbёdhjetё]

Nё shtёpi

-

17 [septyniolika]

Name

Kliko për të parë tekstin:   
Shqiplietuvių
Kёtu ёshtё shtёpia jonё. Či- (y--) m--- n----.
Lart ёshtё çatia. Vi----- (y--) s-----.
Poshtё ёshtё bodrumi. Ap------ (y--) r----.
   
Mbrapa shtёpisё ёshtё kopshti. Už n--- (y--) s----.
Para shtёpisё nuk ka rrugё. Pr------ n--- n--- g-----.
Pranё shtёpisё ka pemё. Ša--- n--- (y--) m------.
   
Kjo ёshtё banesa ime. Či- (y--) m--- b----.
Kjo ёshtё kuzhina dhe banjoja. Či- (y--) v------ i- v----.
Atje ёshtё dhoma e ndenjes dhe dhoma e gjumit. Te- (y--) s------- i- m---------.
   
Dera e shtёpisё ёshtё e mbyllur. La------ d---- (y--) u--------.
Por dritaret janё tё hapura. Be- l----- (y--) a-----.
Sot ёshtё nxehtё. Ši------ k-----.
   
Ne shkojmё nё dhomёn e ndenjes. (M--) e----- į s-------.
Atje ёshtё njё divan dhe njё kolltuk. Te- y-- s--- i- k------.
Uluni! Sė------!
   
Atje ёshtё kompjuteri im. Te- s---- m--- k----------.
Atje ёshtё magnetofoni im. Te- s---- m--- m-------- c------.
Televizori ёshtё i ri fare. Te---------- (y--) v---- n-----.