ትግርኛ » ቦስኒያን   ትእዛዝ 1


89 [ሰማንያንትሽዓተን]

ትእዛዝ 1

-

89 [osamdeset i devet]

Imperativ 1

89 [ሰማንያንትሽዓተን]

ትእዛዝ 1

-

89 [osamdeset i devet]

Imperativ 1

Click to see the text:   
ትግርኛbosanski
ኣዚኻ ህኩይ ኢኻ - ህኩይ ኣይትኹን ! Ti s- l---- – n- b--- t--- l----!
ነዊሕ ኢኻ ትድቅስ - ነዊሕ ኣይትደቅስ ! Ti s----- t--- d--- – n- s----- t--- d---!
ኣመሲኻ ኢኻ ትመጽእ - ኣመሲኻ ኣይትምጻእ ! Ti d------ t--- k---- – n- d----- t--- k----!
   
ዓው ኢልካ ኢኻ ትስሕቕ - ዓው ኢልካ ኣይትሰሓቕ ! Ti s- s----- t--- g----- – n- s--- s- t--- g-----!
ቀስ ኢልካ ኢኻ ትዛረብ - ቀስ ኢልካ ኣይትዛረብ ! Ti g------ t--- g----- – n- g----- t--- g-----!
ብዙሕ ኢኻ ትሰቲ - ብዙሕ ኣይትስተ ! Ti p---- p------ – n- p-- p------!
   
ብዙሕ ኢኻ ተትክኽ - ብዙሕ እባ ኣይትተክኽ! Ti p---- p------ – n- p--- p------!
ብዙሕ ኢኻ ትሰርሕ - ብዙሕ ኣይትስራሕ ! Ti r---- p--- – n- r--- t----- p---!
ብናህሪ ኢኻ ትዝውር - ብናህሪ እባ ኣይትዘውር! Ti v---- t--- b--- – n- v--- t--- b---!
   
ተንስኡ፣ ኣቶ ሙለር! Us------- g-------- M----!
ኮፍ በሉ፣ ኣቶ ሙለር! Sj------- g-------- M----!
ኣብ ዘለኹሞ ኮፍ በሉ፣ ኣቶ ሙለር! Os------ s------- g-------- M----!
   
ትዕግስቲ ግበሩ! St----- s-!
ግዜ ውሰዱ! Ne ž-----!
ሓንሳዕ ጽንሑ! Sa------- j---- m------!
   
ጥንቀቑ በሉ ኢኹም! Bu---- p-------!
ሰዓት ኣኽብሩ ኢኹም! Bu---- t----!
ደንቆሮ ኣይትኹኑ ኢኹም! Ne b----- g----!