Shqip » Bullgarisht   Nё kuzhinё


19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [деветнайсет]
19 [devetnayset]

В кухнята
V kukhnyata

19 [nёntёmbёdhjetё]

Nё kuzhinё

-

19 [деветнайсет]
19 [devetnayset]

В кухнята
V kukhnyata

Kliko për të parë tekstin:   
Shqipбългарски
E ke kuzhinёn tё re? Но-- к---- л- и---?
N--- k------ l- i----?
Çfarё do tё gatuash sot? Ка--- и---- д- с------ д---?
K---- i----- d- s------- d---?
Gatuan me korent apo me gaz? На е----------- п---- л- г----- и-- н- г--?
N- y------------- p----- l- g------ i-- n- g--?
   
A ti pres qepёt? Да н----- л- л---?
D- n------ l- l---?
A ti qёroj patatet? Да о---- л- к--------?
D- o----- l- k--------?
A ta laj sallatёn? Да и---- л- с-------?
D- i----- l- s-------?
   
Ku jane gotat? Къ-- с- ч-----?
K--- s- c-------?
Ku janё enёt? Къ-- с- с-------?
K--- s- s-------?
Ku ёshtё kompleti? Къ-- с- п--------?
K--- s- p--------?
   
A ke hapёse kanaçesh? Им-- л- о-------- з- к-------?
I---- l- o--------- z- k-------?
A ke hapёse shishesh? Им-- л- о-------- з- б------?
I---- l- o--------- z- b------?
A ke tapёxjerrёse? Им-- л- т-------?
I---- l- t--------?
   
Do e gatuash supёn te kjo tenxherja? В т--- т------- л- щ- г----- с-----?
V t--- t-------- l- s---- g------ s-----?
Do e skuqësh peshkun nё kёtё tigan? В т--- т---- л- щ- п----- р-----?
V t--- t---- l- s---- p------- r-----?
Do i pjekёsh perimet te ky gril? На т--- с---- л- щ- п---- з----------?
N- t--- s---- l- s---- p------ z------------?
   
Unё shtroj tavolinёn. Аз с----- м-----.
A- s----- m-----.
Kёtu janё thikat, pirunjtё dhe lugёt. То-- с- н-------- в------- и л-------.
T--- s- n--------- v-------- i l---------.
Kёtu janё gotat, pjatat dhe picetat. То-- с- ч------ ч------ и с---------.
T--- s- c-------- c------- i s---------.