ትግርኛ » እንግሊዝኛ UK   ትእዛዝ 2


90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [ninety]

Imperative 2

90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [ninety]

Imperative 2

Click to see the text:   
ትግርኛEnglish UK
ተላጸ! Sh---!
ተሓጸብ! Wa-- y-------!
ተመሸጥ! Co-- y--- h---!
   
ደውል! ደውሉ ኢኹም! Ca--!
ጀምር! ጀምሩ ኢኹም! Be---!
ኣቓርጽ! ኣቃርጹ ኢኹም! St--!
   
ግደፎ! ግደፉዎ ኢኹም! Le--- i-!
ተዛረብ! ተዛረቡ ኢኹም! Sa- i-!
ግዛኣዮ! ግዝኡዎ ኢኹም! Bu- i-!
   
ዘይእሙን ኣይትኹን! Ne--- b- d--------!
ደፋር ኣይትኹን! Ne--- b- n------!
ዘይብሩኽ ዘይምቁሉል ኣይትኹን! Ne--- b- i-------!
   
ኩሉ ግዜ እሙን ኩን! Al---- b- h-----!
ኩሉ ግዜ ሕያዋይ ኩን! Al---- b- n---!
ኩሉ ግዜ ብሩኽ ኩን! Al---- b- p-----!
   
ብሰላም ኣብ ገዛኹም የእትኹም! Ho-- y-- a----- h--- s-----!
ኣብ ንብስኹም ተጠንቀቑ Ta-- c--- o- y-------!
ኣብ ቀረባ ካልኣይ ግዜ በጽሑና! Do v---- u- a---- s---!