ትግርኛ » እንግሊዝኛ UK   ትእዛዝ 2


90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

+ 90 [ninety]

+ Imperative 2

90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [ninety]

Imperative 2

Click to see the text:   
ትግርኛEnglish UK
ተላጸ! Sh---! +
ተሓጸብ! Wa-- y-------! +
ተመሸጥ! Co-- y--- h---! +
   
ደውል! ደውሉ ኢኹም! Ca--! +
ጀምር! ጀምሩ ኢኹም! Be---! +
ኣቓርጽ! ኣቃርጹ ኢኹም! St--! +
   
ግደፎ! ግደፉዎ ኢኹም! Le--- i-! +
ተዛረብ! ተዛረቡ ኢኹም! Sa- i-! +
ግዛኣዮ! ግዝኡዎ ኢኹም! Bu- i-! +
   
ዘይእሙን ኣይትኹን! Ne--- b- d--------! +
ደፋር ኣይትኹን! Ne--- b- n------! +
ዘይብሩኽ ዘይምቁሉል ኣይትኹን! Ne--- b- i-------! +
   
ኩሉ ግዜ እሙን ኩን! Al---- b- h-----! +
ኩሉ ግዜ ሕያዋይ ኩን! Al---- b- n---! +
ኩሉ ግዜ ብሩኽ ኩን! Al---- b- p-----! +
   
ብሰላም ኣብ ገዛኹም የእትኹም! Ho-- y-- a----- h--- s-----! +
ኣብ ንብስኹም ተጠንቀቑ Ta-- c--- o- y-------! +
ኣብ ቀረባ ካልኣይ ግዜ በጽሑና! Do v---- u- a---- s---! +