መጽሓፍ ሓረጋት።

ti ትእዛዝ 2   »   nn Imperativ 2

90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

ትእዛዝ 2

90 [nitti]

Imperativ 2

ነቲ ትርጉም ብኸመይ ክትሪኦ ከም እትደሊ ምረጽ፤   
ትግሪኛ ኖርወጃዊ ኒኖርስክ ተፃወት ቡዙሕ
ተላጸ! Bar------g! B_____ d___ B-r-e- d-g- ----------- Barber deg! 0
ተሓጸብ! V-sk--eg! V___ d___ V-s- d-g- --------- Vask deg! 0
ተመሸጥ! Kj-m -eg! K___ d___ K-e- d-g- --------- Kjem deg! 0
ደውል! ደውሉ ኢኹም! Ri-g! R____ R-n-! ----- Ring! 0
ጀምር! ጀምሩ ኢኹም! St-rt- Se----g-n-! S_____ S__ i g____ S-a-t- S-t i g-n-! ------------------ Start! Set i gang! 0
ኣቓርጽ! ኣቃርጹ ኢኹም! S-ut-! S_____ S-u-t- ------ Slutt! 0
ግደፎ! ግደፉዎ ኢኹም! La----e! L_ v____ L- v-r-! -------- La vere! 0
ተዛረብ! ተዛረቡ ኢኹም! Sei-d-t! S__ d___ S-i d-t- -------- Sei det! 0
ግዛኣዮ! ግዝኡዎ ኢኹም! K-ø- -et! K___ d___ K-ø- d-t- --------- Kjøp det! 0
ዘይእሙን ኣይትኹን! V-r ---r- u-r-eg! V__ a____ u______ V-r a-d-i u-r-e-! ----------------- Ver aldri uærleg! 0
ደፋር ኣይትኹን! V-----dr- frek-! V__ a____ f_____ V-r a-d-i f-e-k- ---------------- Ver aldri frekk! 0
ዘይብሩኽ ዘይምቁሉል ኣይትኹን! V---a---i-uh-f--g! V__ a____ u_______ V-r a-d-i u-ø-l-g- ------------------ Ver aldri uhøfleg! 0
ኩሉ ግዜ እሙን ኩን! Ve-----t-d -rl--! V__ a_____ æ_____ V-r a-l-i- æ-l-g- ----------------- Ver alltid ærleg! 0
ኩሉ ግዜ ሕያዋይ ኩን! V-r a-ltid-h-ggel-g! V__ a_____ h________ V-r a-l-i- h-g-e-e-! -------------------- Ver alltid hyggeleg! 0
ኩሉ ግዜ ብሩኽ ኩን! Ve--al-t-- -ø-leg! V__ a_____ h______ V-r a-l-i- h-f-e-! ------------------ Ver alltid høfleg! 0
ብሰላም ኣብ ገዛኹም የእትኹም! K-m tr-----e--! K__ t____ h____ K-m t-y-t h-i-! --------------- Kom trygt heim! 0
ኣብ ንብስኹም ተጠንቀቑ Ta var- på------j---! T_ v___ p_ d__ s_____ T- v-r- p- d-g s-ø-v- --------------------- Ta vare på deg sjølv! 0
ኣብ ቀረባ ካልኣይ ግዜ በጽሑና! Ko- -- b-sø----- a-t--n-rt. K__ o_ b____ o__ a__ s_____ K-m o- b-s-k o-s a-t s-a-t- --------------------------- Kom og besøk oss att snart. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -