መጽሓፍ ሓረጋት።

ti ትእዛዝ 2   »   px Imperativo 2

90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

ትእዛዝ 2

90 [noventa]

Imperativo 2

ኣብ ነፍሲ ወከፍ ባዶ ቦታ ጠዊቕካ ነቲ ጽሑፍ ወይ...:   
ትግሪኛ ፖርቱጋልኛ (BR) ተፃወት ቡዙሕ
ተላጸ! Fa-- a b----! Faça a barba! 0
ተሓጸብ! To-- u- b----- / L------! Tome um banho! / Lave-se! 0
ተመሸጥ! Pe-------! Pentei-se! 0
ደውል! ደውሉ ኢኹም! Li--- L----! Liga! Ligue! 0
ጀምር! ጀምሩ ኢኹም! Co----- C-----! Comece! Comece! 0
ኣቓርጽ! ኣቃርጹ ኢኹም! Pá--- P---! Pára! Pare! 0
ግደፎ! ግደፉዎ ኢኹም! De--- i---- D---- i---! Deixa isso! Deixe isso! 0
ተዛረብ! ተዛረቡ ኢኹም! Di- i---- D--- i---! Diz isto! Diga isto! 0
ግዛኣዮ! ግዝኡዎ ኢኹም! Co---- i---- C----- i---! Compra isto! Compre isto! 0
ዘይእሙን ኣይትኹን! Nu--- s--- d-------- /--! Nunca seja desonesto /-a! 0
ደፋር ኣይትኹን! Nu--- s--- a------- /--! Nunca seja atrevido /-a! 0
ዘይብሩኽ ዘይምቁሉል ኣይትኹን! Nu--- s--- m---------- /--! Nunca seja mal-educado /-a! 0
ኩሉ ግዜ እሙን ኩን! Se-- s----- h------ /--! Seja sempre honesto /-a! 0
ኩሉ ግዜ ሕያዋይ ኩን! Se-- s----- s-------- /--! Seja sempre simpático /-a! 0
ኩሉ ግዜ ብሩኽ ኩን! Se-- s----- b---------- /--! Seja sempre bem-educado /-a! 0
ብሰላም ኣብ ገዛኹም የእትኹም! Ch---- b-- a c---! Chegue bem a casa! 0
ኣብ ንብስኹም ተጠንቀቑ To-- c------! Tome cuidado! 0
ኣብ ቀረባ ካልኣይ ግዜ በጽሑና! Vo--- a n-- v------ e- b----! Volte a nos visitar em breve! 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -