ትግርኛ » ማክዶኒኛ   ትእዛዝ 2


90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [деведесет]
90 [dewedeset]

Императив 2 (Наредбена форма)
Imperatiw 2 (Naredbena forma)

90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [деведесет]
90 [dewedeset]

Императив 2 (Наредбена форма)
Imperatiw 2 (Naredbena forma)

Click to see the text:   
ትግርኛмакедонски
ተላጸ! Из----- с--
I--------- s-!
ተሓጸብ! Из--- с--
I---- s-!
ተመሸጥ! Ис------ с--
I------------ s-!
   
ደውል! ደውሉ ኢኹም! Ја-- с-- Ј----- с--
Ј--- s-- Ј----- s-!
ጀምር! ጀምሩ ኢኹም! По------- П-------
P----------- P---------!
ኣቓርጽ! ኣቃርጹ ኢኹም! Пр------- П----------
P-------- P---------!
   
ግደፎ! ግደፉዎ ኢኹም! Ос---- г- т--- О------- г- т---
O----- g- t--- O------- g- t--!
ተዛረብ! ተዛረቡ ኢኹም! Ка-- г- т--- К----- г- т---
K----- g- t--- K------- g- t--!
ግዛኣዮ! ግዝኡዎ ኢኹም! Ку-- г- т--- К----- г- т---
K--- g- t--- K----- g- t--!
   
ዘይእሙን ኣይትኹን! Не б--- н------ н-------
N- b--- n-------- n---------!
ደፋር ኣይትኹን! Не б--- н------ д-----
N- b--- n-------- d----!
ዘይብሩኽ ዘይምቁሉል ኣይትኹን! Не б--- н------ н-------
N- b--- n-------- n---------!
   
ኩሉ ግዜ እሙን ኩን! Би-- с------ ч-----
B--- s-------- t-------!
ኩሉ ግዜ ሕያዋይ ኩን! Би-- с------ љ-------
B--- s-------- l-------!
ኩሉ ግዜ ብሩኽ ኩን! Би-- с------ у-----
B--- s-------- u-------!
   
ብሰላም ኣብ ገዛኹም የእትኹም! Од--- с- с- з-------
O---- s- s- s------!
ኣብ ንብስኹም ተጠንቀቑ Вн-------- д---- н- с----
W--------- d---- n- s---!
ኣብ ቀረባ ካልኣይ ግዜ በጽሑና! По------ н- н------ п--------
P------- n- n------ p-------!