ትግርኛ » ፖርቱጋልኛ BR   ትእዛዝ 2


90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [noventa]

Imperativo 2

90 [ተስዓ]

ትእዛዝ 2

-

90 [noventa]

Imperativo 2

Click to see the text:   
ትግርኛportuguês BR
ተላጸ! Fa-- a b----!
ተሓጸብ! To-- u- b----- / L------!
ተመሸጥ! Pe-------!
   
ደውል! ደውሉ ኢኹም! Li--- L----!
ጀምር! ጀምሩ ኢኹም! Co----- C-----!
ኣቓርጽ! ኣቃርጹ ኢኹም! Pá--- P---!
   
ግደፎ! ግደፉዎ ኢኹም! De--- i---- D---- i---!
ተዛረብ! ተዛረቡ ኢኹም! Di- i---- D--- i---!
ግዛኣዮ! ግዝኡዎ ኢኹም! Co---- i---- C----- i---!
   
ዘይእሙን ኣይትኹን! Nu--- s--- d-------- /--!
ደፋር ኣይትኹን! Nu--- s--- a------- /--!
ዘይብሩኽ ዘይምቁሉል ኣይትኹን! Nu--- s--- m---------- /--!
   
ኩሉ ግዜ እሙን ኩን! Se-- s----- h------ /--!
ኩሉ ግዜ ሕያዋይ ኩን! Se-- s----- s-------- /--!
ኩሉ ግዜ ብሩኽ ኩን! Se-- s----- b---------- /--!
   
ብሰላም ኣብ ገዛኹም የእትኹም! Ch---- b-- a c---!
ኣብ ንብስኹም ተጠንቀቑ To-- c------!
ኣብ ቀረባ ካልኣይ ግዜ በጽሑና! Vo--- a n-- v------ e- b----!