Phrasebook

tl Past tense of modal verbs 1   »   sq E shkuara e foljeve modale 1

87 [walumpu’t pito]

Past tense of modal verbs 1

Past tense of modal verbs 1

87 [tetёdhjetёeshtatё]

E shkuara e foljeve modale 1

Piliin kung paano mo gustong makita ang pagsasalin:   
Tagalog Albanian Maglaro higit pa
Kailangan nating diligan ang mga bulaklak. N- ----t-tё--ji--- ---et. N- d---- t- u----- l----- N- d-h-t t- u-i-i- l-l-t- ------------------------- Ne duhet tё ujisim lulet. 0
Kailangan nating linisin ang apartment. D-h----ё -regu-l--im ba----n. D---- t- r---------- b------- D-h-t t- r-e-u-l-n-m b-n-s-n- ----------------------------- Duhet tё rregullonim banesёn. 0
Kailangan naming maghugas ng pinggan. D-he---- -ani--en-t. D---- t- l---- e---- D-h-t t- l-n-m e-ё-. -------------------- Duhet tё lanim enёt. 0
Kailangan nyo bang bayaran ang bayarin? A -u-et -ё-pa--ani--ll-gar--ё? A d---- t- p------- l--------- A d-h-t t- p-g-a-i- l-o-a-i-ё- ------------------------------ A duhet tё paguanit llogarinё? 0
Kailangan nyo bang magbayad bago pumasok? A-d---t -- pag--n-t p---h-r--n? A d---- t- p------- p-- h------ A d-h-t t- p-g-a-i- p-r h-r-e-? ------------------------------- A duhet tё paguanit pёr hyrjen? 0
Kailangan nyo bang magbayad ng multa? A-du--t-t- ---ua--- gjobё? A d---- t- p------- g----- A d-h-t t- p-g-a-i- g-o-ё- -------------------------- A duhet tё paguanit gjobё? 0
Sino ang dapat nagpaalam? Ku-- -uh-- -ё n-a--j? K--- d---- t- n------ K-s- d-h-t t- n-a-e-? --------------------- Kush duhet tё ndahej? 0
Sino ang dapat umuwi ng maaga? Kus- duhe- t- s-ko-te --r---nё ---ёpi? K--- d---- t- s------ h---- n- s------ K-s- d-h-t t- s-k-n-e h-r-t n- s-t-p-? -------------------------------------- Kush duhet tё shkonte herёt nё shtёpi? 0
Sino ang dapat sumakay ng tren? K----du-et -ё----rt- -reni-? K--- d---- t- m----- t------ K-s- d-h-t t- m-r-t- t-e-i-? ---------------------------- Kush duhet tё merrte trenin? 0
Ayaw naming magtagal. Ne n---d--im--ё rrin-- gjatё. N- n-- d---- t- r----- g----- N- n-k d-n-m t- r-i-i- g-a-ё- ----------------------------- Ne nuk donim tё rrinim gjatё. 0
Ayaw naming uminom. S’----m t--pini---s-j-. S------ t- p---- a----- S-d-n-m t- p-n-m a-g-ё- ----------------------- S’donim tё pinim asgjё. 0
Ayaw namin mang-istorbo. N-k--o-im -’ju -ez--s-i-. N-- d---- t--- b--------- N-k d-n-m t-j- b-z-i-n-m- ------------------------- Nuk donim t’ju bezdisnim. 0
Gusto ko pa lang tumawag sa telepono. D---- -- ma-- n- t-lef--. D---- t- m--- n- t------- D-s-a t- m-r- n- t-l-f-n- ------------------------- Desha tё marr nё telefon. 0
Gusto kong tumawag ng taxi. De-h- -ё-por-s-s -------si. D---- t- p------ n-- t----- D-s-a t- p-r-s-s n-ё t-k-i- --------------------------- Desha tё porosis njё taksi. 0
Gusto ko nang umuwi sa totoo lang. D---a tё ud----j---ёr -ё-s-t-p-. D---- t- u------- p-- n- s------ D-s-a t- u-h-t-j- p-r n- s-t-p-. -------------------------------- Desha tё udhёtoja pёr nё shtёpi. 0
Akala ko gusto mong tawagan ang asawa mo. Mend-va--- -o------me-r-e -ru------tele--n. M------ s- d--- t- m----- g---- n- t------- M-n-o-a s- d-j- t- m-r-j- g-u-n n- t-l-f-n- ------------------------------------------- Mendova se doje tё merrje gruan nё telefon. 0
Akala ko gusto mong tumawag sa impormasyon. M---ov- se ---e--ё---r-je n---e----n--nfor-a-io-i-. M------ s- d--- t- m----- n- t------ i------------- M-n-o-a s- d-j- t- m-r-j- n- t-l-f-n i-f-r-a-i-n-n- --------------------------------------------------- Mendova se doje tё merrje nё telefon informacionin. 0
Akala ko gusto mong umorder ng pizza. Mendo-- s--d-j- tё por--i--e nj-----ё. M------ s- d--- t- p-------- n-- p---- M-n-o-a s- d-j- t- p-r-s-s-e n-ё p-c-. -------------------------------------- Mendova se doje tё porosisje njё picё. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -