Phrasebook

tl Past tense 3   »   sq E shkuara 3

83 [walumpu’t tatlo]

Past tense 3

Past tense 3

83 [tetёdhjetёetre]

E shkuara 3

Piliin kung paano mo gustong makita ang pagsasalin:   
Tagalog Albanian Maglaro higit pa
pagtawag t-le--noj t-------- t-l-f-n-j --------- telefonoj 0
Tumawag na ako. Kam ---e-onua-. K-- t---------- K-m t-l-f-n-a-. --------------- Kam telefonuar. 0
Nasa telepono ako sa buong oras. K-- -ar- n----l-f-n-g-i-h- --h-s. K-- m--- n- t------ g----- k----- K-m m-r- n- t-l-f-n g-i-h- k-h-s- --------------------------------- Kam marr nё telefon gjithё kohёs. 0
magtanong pyes p--- p-e- ---- pyes 0
Nagtanong ako. U-ё-kam--y-tu-. U-- k-- p------ U-ё k-m p-e-u-. --------------- Unё kam pyetur. 0
Lagi kong nagtatanong. K-- p---u- --i-h----. K-- p----- g--------- K-m p-e-u- g-i-h-o-ё- --------------------- Kam pyetur gjithmonё. 0
magkwento ng t-e--j t----- t-e-o- ------ tregoj 0
Nagkwento ako. K---t-e--a-. K-- t------- K-m t-e-u-r- ------------ Kam treguar. 0
Nagkwento na ako ng buo. U-- e --m-t-e-u-r-t- g-i--ё -istor--ё. U-- e k-- t------ t- g----- h--------- U-ё e k-m t-e-u-r t- g-i-h- h-s-o-i-ё- -------------------------------------- Unё e kam treguar tё gjithё historinё. 0
mag-aral m--oj m---- m-s-j ----- mёsoj 0
Nag-aral ako. Unё-k---m---a-. U-- k-- m------ U-ё k-m m-s-a-. --------------- Unё kam mёsuar. 0
Nag-aral ako buong gabi. K-- -ёs-ar---i-hё m--ёmj--. K-- m----- g----- m-------- K-m m-s-a- g-i-h- m-r-m-e-. --------------------------- Kam mёsuar gjithё mbrёmjen. 0
trabaho pu-oj p---- p-n-j ----- punoj 0
Ako ay nagtrabaho. Un----- -----r. U-- k-- p------ U-ё k-m p-n-a-. --------------- Unё kam punuar. 0
Nagtrabaho ako buong araw. Kam---n-a-----t-ё di--n. K-- p----- g----- d----- K-m p-n-a- g-i-h- d-t-n- ------------------------ Kam punuar gjithё ditёn. 0
kumain -a h- h- -- ha 0
Kumain na ako. Unё k-m---rё--. U-- k-- n------ U-ё k-m n-r-n-. --------------- Unё kam ngrёnё. 0
Kinain ko lahat ng pagkain. Un- e -a- ng---ё--ё g-i--ё ush--min. U-- e k-- n----- t- g----- u-------- U-ё e k-m n-r-n- t- g-i-h- u-h-i-i-. ------------------------------------ Unё e kam ngrёnё tё gjithё ushqimin. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -