Phrasebook

tl Past tense of modal verbs 1   »   hy Past tense of modal verbs 1

87 [walumpu’t pito]

Past tense of modal verbs 1

Past tense of modal verbs 1

87 [ութանասունյոթ]

87 [ut’anasunyot’]

Past tense of modal verbs 1

[ants’yaly bayerov 1]

Maaari kang mag-click sa bawat blangko upang makita ang teksto o:   
Tagalog Armenian Maglaro higit pa
Kailangan nating diligan ang mga bulaklak. Մե-- պ--- է ծ-------- ջ-----: Մենք պետք է ծաղիկները ջրեինք: 0
Me--- p---- e t---------- j-----’Menk’ petk’ e tsaghiknery jreink’
Kailangan nating linisin ang apartment. Մե-- պ--- է բ-------- հ--------: Մենք պետք է բնակարանը հավաքեինք: 0
Me--- p---- e b-------- h----------’Menk’ petk’ e bnakarany havak’yeink’
Kailangan naming maghugas ng pinggan. Մե-- պ--- է ս----- լ--------: Մենք պետք է սպասքը լվանայինք: 0
Me--- p---- e s------ l--------’Menk’ petk’ e spask’y lvanayink’
Kailangan nyo bang bayaran ang bayarin? Հա---- պ--- վ-------: Հաշիվը պիտի վճարեի՞ք: 0
Ha----- p--- v--------’Hashivy piti vcharei՞k’
Kailangan nyo bang magbayad bago pumasok? Մո---- տ---- պ--- վ-------: Մուտքի տոմսը պիտի վճարեի՞ք: 0
Mu---- t---- p--- v--------’Mutk’i tomsy piti vcharei՞k’
Kailangan nyo bang magbayad ng multa? Տո----- պ--- վ-------: Տուգանք պիտի վճարեի՞ք: 0
Tu----- p--- v--------’Tugank’ piti vcharei՞k’
Sino ang dapat nagpaalam? Ո՞- է- ս------ ե--- հ------ տ--: Ո՞վ էր ստիպված եղել հրաժեշտ տալ: 0
VO-- e- s------- y----- h-------- t-lVO՞v er stipvats yeghel hrazhesht tal
Sino ang dapat umuwi ng maaga? Ո՞- է- ս------ ե--- շ--- տ--- գ---: Ո՞վ էր ստիպված եղել շուտ տուն գնալ: 0
VO-- e- s------- y----- s--- t-- g--lVO՞v er stipvats yeghel shut tun gnal
Sino ang dapat sumakay ng tren? Ո՞- է- ս------ ե--- գ------ գ---: Ո՞վ էր ստիպված եղել գնացքով գնալ: 0
VO-- e- s------- y----- g--------- g--lVO՞v er stipvats yeghel gnats’k’ov gnal
Ayaw naming magtagal. Մե-- չ---- ո----- ե---- մ---: Մենք չէինք ուզում երկար մնալ: 0
Me--- c------- u--- y----- m--lMenk’ ch’eink’ uzum yerkar mnal
Ayaw naming uminom. Մե-- չ---- ո----- ի-- ո- բ-- խ---: Մենք չէինք ուզում ինչ որ բան խմել: 0
Me--- c------- u--- i---- v-- b-- k---lMenk’ ch’eink’ uzum inch’ vor ban khmel
Ayaw namin mang-istorbo. Մե-- չ---- ո----- խ-------: Մենք չէինք ուզում խանգարել: 0
Me--- c------- u--- k-------lMenk’ ch’eink’ uzum khangarel
Gusto ko pa lang tumawag sa telepono. Ես ո----- է- զ---------: Ես ուզում էի զանգահարել: 0
Ye- u--- e- z--------lYes uzum ei zangaharel
Gusto kong tumawag ng taxi. Ես ո----- է- տ---- կ-----: Ես ուզում էի տաքսի կանչել: 0
Ye- u--- e- t----- k-------lYes uzum ei tak’si kanch’yel
Gusto ko nang umuwi sa totoo lang. Ես ո----- է- տ--- գ---: Ես ուզում էի տուն գնալ: 0
Ye- u--- e- t-- g--lYes uzum ei tun gnal
Akala ko gusto mong tawagan ang asawa mo. Ես կ------ է-- թ- դ-- կ---- է-- զ------: Ես կարծում էի, թե դու կնոջդ էիր զանգում: 0
Ye- k------ e-- t--- d- k---- e-- z----mYes kartsum ei, t’ye du knojd eir zangum
Akala ko gusto mong tumawag sa impormasyon. Ես կ------ է-- թ- դ-- տ-------- է-- զ------: Ես կարծում էի, թե դու տեղեկատու էիր զանգում: 0
Ye- k------ e-- t--- d- t-------- e-- z----mYes kartsum ei, t’ye du teghekatu eir zangum
Akala ko gusto mong umorder ng pizza. Ես կ------ է-- թ- դ-- պ---- է-- պ--------: Ես կարծում էի, թե դու պիցցա էիր պատվիրում: 0
Ye- k------ e-- t--- d- p-------- e-- p------mYes kartsum ei, t’ye du pits’ts’a eir patvirum

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -