Phrasebook

tl Past tense 3   »   sr Прошлост 3

83 [walumpu’t tatlo]

Past tense 3

Past tense 3

83 [осамдесет и три]

83 [osamdeset i tri]

Прошлост 3

[Prošlost 3]

Piliin kung paano mo gustong makita ang pagsasalin:   
Tagalog Serbian Maglaro higit pa
pagtawag те--ф-ни-ати телефонирати т-л-ф-н-р-т- ------------ телефонирати 0
t---fonir--i telefonirati t-l-f-n-r-t- ------------ telefonirati
Tumawag na ako. Ј- сам телефо-ира- / т----о-ирал-. Ја сам телефонирао / телефонирала. Ј- с-м т-л-ф-н-р-о / т-л-ф-н-р-л-. ---------------------------------- Ја сам телефонирао / телефонирала. 0
Ja--a--te-e-o-ir-o --telefoni-al-. Ja sam telefonirao / telefonirala. J- s-m t-l-f-n-r-o / t-l-f-n-r-l-. ---------------------------------- Ja sam telefonirao / telefonirala.
Nasa telepono ako sa buong oras. Ја с-м цел- в-----т-ле-он---о - те--------л-. Ја сам цело време телефонирао / телефонирала. Ј- с-м ц-л- в-е-е т-л-ф-н-р-о / т-л-ф-н-р-л-. --------------------------------------------- Ја сам цело време телефонирао / телефонирала. 0
Ja s-m---lo -reme-te-efon-r---/-----f---r---. Ja sam celo vreme telefonirao / telefonirala. J- s-m c-l- v-e-e t-l-f-n-r-o / t-l-f-n-r-l-. --------------------------------------------- Ja sam celo vreme telefonirao / telefonirala.
magtanong п--а-и питати п-т-т- ------ питати 0
p-tati pitati p-t-t- ------ pitati
Nagtanong ako. Ј- с---пи----/-пит---. Ја сам питао / питала. Ј- с-м п-т-о / п-т-л-. ---------------------- Ја сам питао / питала. 0
Ja--a- --tao / --tala. Ja sam pitao / pitala. J- s-m p-t-o / p-t-l-. ---------------------- Ja sam pitao / pitala.
Lagi kong nagtatanong. Ј- --м-у--к пи--о / питал-. Ја сам увек питао / питала. Ј- с-м у-е- п-т-о / п-т-л-. --------------------------- Ја сам увек питао / питала. 0
Ja-s-m--ve- -i--- --pit-la. Ja sam uvek pitao / pitala. J- s-m u-e- p-t-o / p-t-l-. --------------------------- Ja sam uvek pitao / pitala.
magkwento ng и-пр-чати испричати и-п-и-а-и --------- испричати 0
i---i---i ispričati i-p-i-a-i --------- ispričati
Nagkwento ako. Ј- са- ис----а--/---причала. Ја сам испричао / испричала. Ј- с-м и-п-и-а- / и-п-и-а-а- ---------------------------- Ја сам испричао / испричала. 0
J- sa- -sp----o-----pri--l-. Ja sam ispričao / ispričala. J- s-m i-p-i-a- / i-p-i-a-a- ---------------------------- Ja sam ispričao / ispričala.
Nagkwento na ako ng buo. Ја-са- ----и-ао - исп--ча-а----у-п-ич-. Ја сам испричао / испричала целу причу. Ј- с-м и-п-и-а- / и-п-и-а-а ц-л- п-и-у- --------------------------------------- Ја сам испричао / испричала целу причу. 0
Ja-sam ---r---o-/ i-pr--ala-c-lu-priču. Ja sam ispričao / ispričala celu priču. J- s-m i-p-i-a- / i-p-i-a-a c-l- p-i-u- --------------------------------------- Ja sam ispričao / ispričala celu priču.
mag-aral у---и учити у-и-и ----- учити 0
u---i učiti u-i-i ----- učiti
Nag-aral ako. Ја---- ---- - --ил-. Ја сам учио / учила. Ј- с-м у-и- / у-и-а- -------------------- Ја сам учио / учила. 0
J- s-m uč-- ----i--. Ja sam učio / učila. J- s-m u-i- / u-i-a- -------------------- Ja sam učio / učila.
Nag-aral ako buong gabi. Ја -ам учио-/ у-и-- --ло ве--. Ја сам учио / учила цело вече. Ј- с-м у-и- / у-и-а ц-л- в-ч-. ------------------------------ Ја сам учио / учила цело вече. 0
J- s-- u-io --u-i-a--e-o--eče. Ja sam učio / učila celo veče. J- s-m u-i- / u-i-a c-l- v-č-. ------------------------------ Ja sam učio / učila celo veče.
trabaho р----и радити р-д-т- ------ радити 0
r-diti raditi r-d-t- ------ raditi
Ako ay nagtrabaho. Ја---м--а--о-- ради--. Ја сам радио / радила. Ј- с-м р-д-о / р-д-л-. ---------------------- Ја сам радио / радила. 0
Ja s-- radi--/--ad--a. Ja sam radio / radila. J- s-m r-d-o / r-d-l-. ---------------------- Ja sam radio / radila.
Nagtrabaho ako buong araw. Ј- -ам-р-д---- радил------ -ан. Ја сам радио / радила цели дан. Ј- с-м р-д-о / р-д-л- ц-л- д-н- ------------------------------- Ја сам радио / радила цели дан. 0
Ja---- -a--- ---adila--e-i---n. Ja sam radio / radila celi dan. J- s-m r-d-o / r-d-l- c-l- d-n- ------------------------------- Ja sam radio / radila celi dan.
kumain ј-сти јести ј-с-и ----- јести 0
j-s-i jesti j-s-i ----- jesti
Kumain na ako. Ја-с----е- - ---а. Ја сам јео / јела. Ј- с-м ј-о / ј-л-. ------------------ Ја сам јео / јела. 0
J--sa- jeo - -el-. Ja sam jeo / jela. J- s-m j-o / j-l-. ------------------ Ja sam jeo / jela.
Kinain ko lahat ng pagkain. Ј---а----ј-- --п-ј--а -в- --а-у. Ја сам појео / појела сву храну. Ј- с-м п-ј-о / п-ј-л- с-у х-а-у- -------------------------------- Ја сам појео / појела сву храну. 0
Ja s-m p-----/ -oj-la s-u--ran-. Ja sam pojeo / pojela svu hranu. J- s-m p-j-o / p-j-l- s-u h-a-u- -------------------------------- Ja sam pojeo / pojela svu hranu.

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -