Phrasebook

tl Past tense of modal verbs 2   »   nn Past tense of modal verbs 2

88 [walumpu’t walo]

Past tense of modal verbs 2

Past tense of modal verbs 2

88 [åttiåtte]

Past tense of modal verbs 2

Maaari kang mag-click sa bawat blangko upang makita ang teksto o:   
Tagalog Nynorsk Maglaro higit pa
Ayaw ng anak kong lalaki na maglaro ng manika. So- m-- v---- i---- l---- m-- d----. Son min ville ikkje leike med dokka. 0
Ayaw ng anak kong babae na maglaro ng football. Do---- m- v---- i---- s---- f------. Dotter mi ville ikkje spele fotball. 0
Ayaw ng asawa kong makipaglaro ng chess sa akin. Ko-- m- v---- i---- s---- s---- m-- m--. Kona mi ville ikkje spele sjakk med meg. 0
Ayaw mamasyal ng aking mga anak. Bo--- m--- v---- i---- g- p- t--. Borna mine ville ikkje gå på tur. 0
Ayaw nilang linisin ang silid. De- v---- i---- r---- r----- s---. Dei ville ikkje rydde rommet sitt. 0
Ayaw nilang matulog. De- v---- i---- l----- s--. Dei ville ikkje leggje seg. 0
Bawal siyang kumain ng sorbetes. Ha- f--- i---- l-- å e-- i-. Han fekk ikkje lov å ete is. 0
Bawal siyang kumain ng tsokolate. Ha- f--- i---- l-- å e-- s--------. Han fekk ikkje lov å ete sjokolade. 0
Bawal siyang kumain ng kendi. Ha- f--- i---- l-- å e-- d----. Han fekk ikkje lov å ete drops. 0
Pinayagan akong humiling ng isang bagay. Eg f--- y----- m-- n---. Eg fekk ynskje meg noko. 0
Pinayagan akong bumili ng damit. Eg f--- l-- å k---- m-- e-- k----. Eg fekk lov å kjøpe meg ein kjole. 0
Pinayagan akong kumuha ng tsokolate. Eg f--- t- m-- e-- s--------. Eg fekk ta meg ein sjokolade. 0
Pinayagan kang manigarilyo sa eroplano? Fe-- d- r----- p- f----? Fekk du røykje på flyet? 0
Pinayagan kang uminom ng alak sa ospital? Fe-- d- d----- ø- p- s---------? Fekk du drikke øl på sjukehuset? 0
Pinayagan kang dalhin ang aso sa hotel? Fe-- d- t- m-- h----- p- h-------? Fekk du ta med hunden på hotellet? 0
Pinayagan ang mga bata na manatili ng matagal sa labas pag bakasyon. I f----- f--- b---- l-- t-- å v--- l---- u--. I ferien fekk borna lov til å vere lenge ute. 0
Pinayagan silang maglaro sa bakuran nang matagal. De- f--- l---- l---- p- p------. Dei fekk leike lenge på plassen. 0
Pinayagan silang magpuyat. De- f--- v--- l---- o---. Dei fekk vere lenge oppe. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -