Phrasebook

tl Past tense of modal verbs 2   »   af Verlede tyd van modale werkwoorde 2

88 [walumpu’t walo]

Past tense of modal verbs 2

Past tense of modal verbs 2

88 [agt en tagtig]

Verlede tyd van modale werkwoorde 2

Piliin kung paano mo gustong makita ang pagsasalin:   
Tagalog Afrikaans Maglaro higit pa
Ayaw ng anak kong lalaki na maglaro ng manika. M- -e---wo--n-- -et--ie------p--- ---. My seun wou nie met die pop speel nie. M- s-u- w-u n-e m-t d-e p-p s-e-l n-e- -------------------------------------- My seun wou nie met die pop speel nie. 0
Ayaw ng anak kong babae na maglaro ng football. M- dog-e----u-n-- s-kke---p-el--ie. My dogter wou nie sokker speel nie. M- d-g-e- w-u n-e s-k-e- s-e-l n-e- ----------------------------------- My dogter wou nie sokker speel nie. 0
Ayaw ng asawa kong makipaglaro ng chess sa akin. My v-o---o----e met -y---a-k s---l-n--. My vrou wou nie met my skaak speel nie. M- v-o- w-u n-e m-t m- s-a-k s-e-l n-e- --------------------------------------- My vrou wou nie met my skaak speel nie. 0
Ayaw mamasyal ng aking mga anak. My kin-e-s w-u --e---an---a---ie. My kinders wou nie gaan stap nie. M- k-n-e-s w-u n-e g-a- s-a- n-e- --------------------------------- My kinders wou nie gaan stap nie. 0
Ayaw nilang linisin ang silid. H-l---wou --e--ie---m-- -pruim -ie. Hulle wou nie die kamer opruim nie. H-l-e w-u n-e d-e k-m-r o-r-i- n-e- ----------------------------------- Hulle wou nie die kamer opruim nie. 0
Ayaw nilang matulog. Hul-- wo--n-e gaan--laa- nie. Hulle wou nie gaan slaap nie. H-l-e w-u n-e g-a- s-a-p n-e- ----------------------------- Hulle wou nie gaan slaap nie. 0
Bawal siyang kumain ng sorbetes. Hy-mag n-- r--m-s-geë-- --- ---. Hy mag nie roomys geëet het nie. H- m-g n-e r-o-y- g-ë-t h-t n-e- -------------------------------- Hy mag nie roomys geëet het nie. 0
Bawal siyang kumain ng tsokolate. H- -a----e-sjok--ade--eëe---e-----. Hy mag nie sjokolade geëet het nie. H- m-g n-e s-o-o-a-e g-ë-t h-t n-e- ----------------------------------- Hy mag nie sjokolade geëet het nie. 0
Bawal siyang kumain ng kendi. H- mag ----lek-e-goed---ëe- h-- n--. Hy mag nie lekkergoed geëet het nie. H- m-g n-e l-k-e-g-e- g-ë-t h-t n-e- ------------------------------------ Hy mag nie lekkergoed geëet het nie. 0
Pinayagan akong humiling ng isang bagay. Ek --g-v-- ie-s g--e-- h-t. Ek mag vir iets gewens het. E- m-g v-r i-t- g-w-n- h-t- --------------------------- Ek mag vir iets gewens het. 0
Pinayagan akong bumili ng damit. E--ma- -i- m-----r-k -e-o-p-he-. Ek mag vir my ’n rok gekoop het. E- m-g v-r m- ’- r-k g-k-o- h-t- -------------------------------- Ek mag vir my ’n rok gekoop het. 0
Pinayagan akong kumuha ng tsokolate. E------v-r -- -- s--kola-e-g--at----. Ek mag vir my ’n sjokolade gevat het. E- m-g v-r m- ’- s-o-o-a-e g-v-t h-t- ------------------------------------- Ek mag vir my ’n sjokolade gevat het. 0
Pinayagan kang manigarilyo sa eroplano? M-g-j--in -i-----e-t--g-r---? Mag jy in die vliegtuig rook? M-g j- i- d-e v-i-g-u-g r-o-? ----------------------------- Mag jy in die vliegtuig rook? 0
Pinayagan kang uminom ng alak sa ospital? Mag j--in-d---hos-i---l bi-- -r---? Mag jy in die hospitaal bier drink? M-g j- i- d-e h-s-i-a-l b-e- d-i-k- ----------------------------------- Mag jy in die hospitaal bier drink? 0
Pinayagan kang dalhin ang aso sa hotel? M----y-d-- -on- -n --e---tel---a--ee-? Mag jy die hond in die hotel saamneem? M-g j- d-e h-n- i- d-e h-t-l s-a-n-e-? -------------------------------------- Mag jy die hond in die hotel saamneem? 0
Pinayagan ang mga bata na manatili ng matagal sa labas pag bakasyon. In--i---aka--ie --- -ie---n---s -a-- -itgeb-y---t. In die vakansie mag die kinders laat uitgebly het. I- d-e v-k-n-i- m-g d-e k-n-e-s l-a- u-t-e-l- h-t- -------------------------------------------------- In die vakansie mag die kinders laat uitgebly het. 0
Pinayagan silang maglaro sa bakuran nang matagal. H--l---ag la-k-in -ie --r-----p--l-het. Hulle mag lank in die werf gespeel het. H-l-e m-g l-n- i- d-e w-r- g-s-e-l h-t- --------------------------------------- Hulle mag lank in die werf gespeel het. 0
Pinayagan silang magpuyat. H-ll--m-g-laat-w-kk-----bly-het. Hulle mag laat wakker gebly het. H-l-e m-g l-a- w-k-e- g-b-y h-t- -------------------------------- Hulle mag laat wakker gebly het. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -