Phrasebook

tl Past tense 4   »   no Fortid 4

84 [walumpu’t apat]

Past tense 4

Past tense 4

84 [åttifire]

Fortid 4

Piliin kung paano mo gustong makita ang pagsasalin:   
Tagalog Norwegian Maglaro higit pa
basahin l--e lese l-s- ---- lese 0
Nagbasa ako. J-----r-l--t. Jeg har lest. J-g h-r l-s-. ------------- Jeg har lest. 0
Nabasa ko na ang buong nobela. Je--h-- l----h-le rom-n-n. Jeg har lest hele romanen. J-g h-r l-s- h-l- r-m-n-n- -------------------------- Jeg har lest hele romanen. 0
intindihin fo-stå forstå f-r-t- ------ forstå 0
Naintindihan ko. Je---a- f--s-å-t. Jeg har forstått. J-g h-r f-r-t-t-. ----------------- Jeg har forstått. 0
Naintindihan ko ang buong teksto. Je- ha--f------- -ele --k--en. Jeg har forstått hele teksten. J-g h-r f-r-t-t- h-l- t-k-t-n- ------------------------------ Jeg har forstått hele teksten. 0
sagutin s---e svare s-a-e ----- svare 0
Sumagot ako. J-g-har---art. Jeg har svart. J-g h-r s-a-t- -------------- Jeg har svart. 0
Sinagot ko ang lahat ng mga katanungan. Je------s---- på a-l- sp-r-m-l-n-. Jeg har svart på alle spørsmålene. J-g h-r s-a-t p- a-l- s-ø-s-å-e-e- ---------------------------------- Jeg har svart på alle spørsmålene. 0
Alam ko yan – alam ko yun. Je- --t d---- --- -ar-vi------t. Jeg vet det – jeg har visst det. J-g v-t d-t – j-g h-r v-s-t d-t- -------------------------------- Jeg vet det – jeg har visst det. 0
Sinusulat ko iyon – Sinulat ko iyon. J-g ------r--e--–--eg-h-r s---ve---et. Jeg skriver det – jeg har skrevet det. J-g s-r-v-r d-t – j-g h-r s-r-v-t d-t- -------------------------------------- Jeg skriver det – jeg har skrevet det. 0
Naririnig ko iyon – Narinig ko iyon. J-g--øre--de--– --- h-r -ø----et. Jeg hører det – jeg har hørt det. J-g h-r-r d-t – j-g h-r h-r- d-t- --------------------------------- Jeg hører det – jeg har hørt det. 0
Makukuha ko ito – Nakuha ko ito. Jeg h-n--r-de--–-je- ------nte- ---. Jeg henter det – jeg har hentet det. J-g h-n-e- d-t – j-g h-r h-n-e- d-t- ------------------------------------ Jeg henter det – jeg har hentet det. 0
Dadalhin ko iyon – dinala ko iyon. J-g--ri-g----et - je--h-r---ak- det. Jeg bringer det – jeg har brakt det. J-g b-i-g-r d-t – j-g h-r b-a-t d-t- ------------------------------------ Jeg bringer det – jeg har brakt det. 0
Bibilhin ko iyon – binili ko iyon. Je-----per---t-– jeg-har -jø-t ---. Jeg kjøper det – jeg har kjøpt det. J-g k-ø-e- d-t – j-g h-r k-ø-t d-t- ----------------------------------- Jeg kjøper det – jeg har kjøpt det. 0
Inaasahan ko iyon – Inasahan ko iyon. J-g fo-v--t-- de--- j-g h---f--v----t -et. Jeg forventer det – jeg har forventet det. J-g f-r-e-t-r d-t – j-g h-r f-r-e-t-t d-t- ------------------------------------------ Jeg forventer det – jeg har forventet det. 0
Ipapaliwanag ko iyon – Ipinaliwanag ko iyon. J-g -or--a-e---e--–--eg --- -o--lar- det. Jeg forklarer det – jeg har forklart det. J-g f-r-l-r-r d-t – j-g h-r f-r-l-r- d-t- ----------------------------------------- Jeg forklarer det – jeg har forklart det. 0
Alam ko yun – alam ko na yun. J-g --enn-- ----– jeg---- kj--t det. Jeg kjenner det – jeg har kjent det. J-g k-e-n-r d-t – j-g h-r k-e-t d-t- ------------------------------------ Jeg kjenner det – jeg har kjent det. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -