Phrasebook

tl Past tense 4   »   hy Past tense 4

84 [walumpu’t apat]

Past tense 4

Past tense 4

84 [ութանասունչորս]

84 [ut’anasunch’vors]

Past tense 4

[ants’yal 4]

Maaari kang mag-click sa bawat blangko upang makita ang teksto o:   
Tagalog Armenian Maglaro higit pa
basahin կա---լ կարդալ 0
k----- ka---l kardal k-r-a- ------
Nagbasa ako. Ես կ------- ե-: Ես կարդացել եմ: 0
Y-- k------’y-- y-- Ye- k---------- y-m Yes kardats’yel yem Y-s k-r-a-s’y-l y-m -----------’-------
Nabasa ko na ang buong nobela. Ես ա----- վ--- կ------- ե-: Ես ամբողջ վեպը կարդացել եմ: 0
Y-- a------ v--- k------’y-- y-- Ye- a------ v--- k---------- y-m Yes amboghj vepy kardats’yel yem Y-s a-b-g-j v-p- k-r-a-s’y-l y-m ------------------------’-------
intindihin հա-----լ հասկանալ 0
h------- ha-----l haskanal h-s-a-a- --------
Naintindihan ko. Ես հ------- ե-: Ես հասկացել եմ: 0
Y-- h------’y-- y-- Ye- h---------- y-m Yes haskats’yel yem Y-s h-s-a-s’y-l y-m -----------’-------
Naintindihan ko ang buong teksto. Ես ա---- տ----- հ------- ե-: Ես ամբոջ տեքստը հասկացել եմ: 0
Y-- a---- t--’s-- h------’y-- y-- Ye- a---- t------ h---------- y-m Yes amboj tek’sty haskats’yel yem Y-s a-b-j t-k’s-y h-s-a-s’y-l y-m -------------’-----------’-------
sagutin պա-------լ պատասխանել 0
p---------- pa--------l pataskhanel p-t-s-h-n-l -----------
Sumagot ako. Ես պ--------- ե-: Ես պատասխանել եմ: 0
Y-- p---------- y-- Ye- p---------- y-m Yes pataskhanel yem Y-s p-t-s-h-n-l y-m -------------------
Sinagot ko ang lahat ng mga katanungan. Ես բ---- հ------- պ--------- ե-: Ես բոլոր հարցերին պատասխանել եմ: 0
Y-- b---- h----’y---- p---------- y-- Ye- b---- h---------- p---------- y-m Yes bolor harts’yerin pataskhanel yem Y-s b-l-r h-r-s’y-r-n p-t-s-h-n-l y-m ---------------’---------------------
Alam ko yan – alam ko yun. Ես դ- գ----- ե- դ- գ----: Ես դա գիտեմ- ես դա գիտեի: 0
Y-- d- g----- y-- d- g---- Ye- d- g----- y-- d- g---i Yes da gitem- yes da gitei Y-s d- g-t-m- y-s d- g-t-i --------------------------
Sinusulat ko iyon – Sinulat ko iyon. Ես դ- գ---- ե-- ե- դ- գ--- է-: Ես դա գրում եմ- ես դա գրել էի: 0
Y-- d- g--- y--- y-- d- g--- e- Ye- d- g--- y--- y-- d- g--- ei Yes da grum yem- yes da grel ei Y-s d- g-u- y-m- y-s d- g-e- e- -------------------------------
Naririnig ko iyon – Narinig ko iyon. Ես դ- լ---- ե-- ե- դ- լ--- է-: Ես դա լսում եմ- ես դա լսել էի: 0
Y-- d- l--- y--- y-- d- l--- e- Ye- d- l--- y--- y-- d- l--- ei Yes da lsum yem- yes da lsel ei Y-s d- l-u- y-m- y-s d- l-e- e- -------------------------------
Makukuha ko ito – Nakuha ko ito. Ես դ- բ----- ե-- ե- դ- բ---- է-: Ես դա բերում եմ- ես դա բերել էի: 0
Y-- d- b---- y--- y-- d- b---- e- Ye- d- b---- y--- y-- d- b---- ei Yes da berum yem- yes da berel ei Y-s d- b-r-m y-m- y-s d- b-r-l e- ---------------------------------
Dadalhin ko iyon – dinala ko iyon. Ես դ- տ----- ե-- ե- դ- տ---- է-: Ես դա տանում եմ- ես դա տարել էի: 0
Y-- d- t---- y--- y-- d- t---- e- Ye- d- t---- y--- y-- d- t---- ei Yes da tanum yem- yes da tarel ei Y-s d- t-n-m y-m- y-s d- t-r-l e- ---------------------------------
Bibilhin ko iyon – binili ko iyon. Ես դ- գ---- ե-- ե- դ- գ--- է-: Ես դա գնում եմ- ես դա գնել էի: 0
Y-- d- g--- y--- y-- d- g--- e- Ye- d- g--- y--- y-- d- g--- ei Yes da gnum yem- yes da gnel ei Y-s d- g-u- y-m- y-s d- g-e- e- -------------------------------
Inaasahan ko iyon – Inasahan ko iyon. Ես դ--- ս------ ե-- ե- դ--- ս------ է-: Ես դրան սպասում եմ- ես դրան սպասում էի: 0
Y-- d--- s----- y--- y-- d--- s----- e- Ye- d--- s----- y--- y-- d--- s----- ei Yes dran spasum yem- yes dran spasum ei Y-s d-a- s-a-u- y-m- y-s d-a- s-a-u- e- ---------------------------------------
Ipapaliwanag ko iyon – Ipinaliwanag ko iyon. Ես դ- բ-------- ե-- ե- դ- բ------- է-: Ես դա բացատրում եմ- ես դա բացատրել էի: 0
Y-- d- b---’a---- y--- y-- d- b---’a---- e- Ye- d- b--------- y--- y-- d- b--------- ei Yes da bats’atrum yem- yes da bats’atrel ei Y-s d- b-t-’a-r-m y-m- y-s d- b-t-’a-r-l e- -----------’----------------------’--------
Alam ko yun – alam ko na yun. Ես դ- գ----- ե- դ- գ----: Ես դա գիտեմ- ես դա գիտեի: 0
Y-- d- g----- y-- d- g---- Ye- d- g----- y-- d- g---i Yes da gitem- yes da gitei Y-s d- g-t-m- y-s d- g-t-i --------------------------

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -