Phrasebook

tl Past tense 4   »   ku Past tense 4

84 [walumpu’t apat]

Past tense 4

Past tense 4

84 [heştê û çar]

Past tense 4

Piliin kung paano mo gustong makita ang pagsasalin:   
Tagalog Kurdish (Kurmanji) Maglaro higit pa
basahin x----in xwendin x-e-d-n ------- xwendin 0
Nagbasa ako. Min -w--d. Min xwend. M-n x-e-d- ---------- Min xwend. 0
Nabasa ko na ang buong nobela. Min--oman-hem--x--nd. Min roman hemî xwend. M-n r-m-n h-m- x-e-d- --------------------- Min roman hemî xwend. 0
intindihin f---ki-i-n fêm kirirn f-m k-r-r- ---------- fêm kirirn 0
Naintindihan ko. M---fêm----. Min fêm kir. M-n f-m k-r- ------------ Min fêm kir. 0
Naintindihan ko ang buong teksto. M---m-t- ---î-f-m---r. Min metn hemî fêm kir. M-n m-t- h-m- f-m k-r- ---------------------- Min metn hemî fêm kir. 0
sagutin B----v-nd-n Bersivandin B-r-i-a-d-n ----------- Bersivandin 0
Sumagot ako. M-n -e--i- d-. Min bersiv da. M-n b-r-i- d-. -------------- Min bersiv da. 0
Sinagot ko ang lahat ng mga katanungan. Mi- h--î-p--- ber-i-a--in. Min hemî pirs bersivandin. M-n h-m- p-r- b-r-i-a-d-n- -------------------------- Min hemî pirs bersivandin. 0
Alam ko yan – alam ko yun. E- -ê-d---nim--M-n -v-------. Ez vê dizanim- Min ev zanibû. E- v- d-z-n-m- M-n e- z-n-b-. ----------------------------- Ez vê dizanim- Min ev zanibû. 0
Sinusulat ko iyon – Sinulat ko iyon. Ez -ê-dini-î-i-- -in ev --vî-î. Ez vê dinivîsim- Min ev nivîsî. E- v- d-n-v-s-m- M-n e- n-v-s-. ------------------------------- Ez vê dinivîsim- Min ev nivîsî. 0
Naririnig ko iyon – Narinig ko iyon. Ez-vê---b-h-s-m- ------ bi--st. Ez vê dibihîsim- Min ev bihîst. E- v- d-b-h-s-m- M-n e- b-h-s-. ------------------------------- Ez vê dibihîsim- Min ev bihîst. 0
Makukuha ko ito – Nakuha ko ito. E- -- we-----im- Min-ev-w-r---t. Ez vê werdigrim- Min ev wergirt. E- v- w-r-i-r-m- M-n e- w-r-i-t- -------------------------------- Ez vê werdigrim- Min ev wergirt. 0
Dadalhin ko iyon – dinala ko iyon. Ez vê t-n-----in------î. Ez vê tînim- Min ev anî. E- v- t-n-m- M-n e- a-î- ------------------------ Ez vê tînim- Min ev anî. 0
Bibilhin ko iyon – binili ko iyon. Ez--ê di---i-- Mi- ------î. Ez vê dikirim- Min ev kirî. E- v- d-k-r-m- M-n e- k-r-. --------------------------- Ez vê dikirim- Min ev kirî. 0
Inaasahan ko iyon – Inasahan ko iyon. E---- ----a-v--me--E--l--be-da-v-----. Ez li benda vê me- Ez li benda vê bûm. E- l- b-n-a v- m-- E- l- b-n-a v- b-m- -------------------------------------- Ez li benda vê me- Ez li benda vê bûm. 0
Ipapaliwanag ko iyon – Ipinaliwanag ko iyon. Ez -- ---e-d-k----M----v -ave-k--. Ez vê rave dikim- Min ev rave kir. E- v- r-v- d-k-m- M-n e- r-v- k-r- ---------------------------------- Ez vê rave dikim- Min ev rave kir. 0
Alam ko yun – alam ko na yun. E--v--n-- --kim- --- ---na--ki-. Ez vê nas dikim- Min ev nas kir. E- v- n-s d-k-m- M-n e- n-s k-r- -------------------------------- Ez vê nas dikim- Min ev nas kir. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -