Phrasebook

tl Past tense 4   »   hu Múlt 4

84 [walumpu’t apat]

Past tense 4

Past tense 4

84 [nyolcvannégy]

Múlt 4

Piliin kung paano mo gustong makita ang pagsasalin:   
Tagalog Hangarya Maglaro higit pa
basahin ol---ni olvasni o-v-s-i ------- olvasni 0
Nagbasa ako. O-v----m. Olvastam. O-v-s-a-. --------- Olvastam. 0
Nabasa ko na ang buong nobela. Ez --ész----ény---l--v--ta-. Ez egész regényt elolvastam. E- e-é-z r-g-n-t e-o-v-s-a-. ---------------------------- Ez egész regényt elolvastam. 0
intindihin meg-r-eni megérteni m-g-r-e-i --------- megérteni 0
Naintindihan ko. M-g-rtet--m. Megértettem. M-g-r-e-t-m- ------------ Megértettem. 0
Naintindihan ko ang buong teksto. Az eg--- s-öv-ge---e--r--tt-m. Az egész szöveget megértettem. A- e-é-z s-ö-e-e- m-g-r-e-t-m- ------------------------------ Az egész szöveget megértettem. 0
sagutin vál-sz-l-i válaszolni v-l-s-o-n- ---------- válaszolni 0
Sumagot ako. V-las---ta-. Válaszoltam. V-l-s-o-t-m- ------------ Válaszoltam. 0
Sinagot ko ang lahat ng mga katanungan. M---e- -----sr- ---a-----a-. Minden kérdésre válaszoltam. M-n-e- k-r-é-r- v-l-s-o-t-m- ---------------------------- Minden kérdésre válaszoltam. 0
Alam ko yan – alam ko yun. Tu-om (e--) – -n----ta---z-. Tudom (ezt) – Én tudtam ezt. T-d-m (-z-) – É- t-d-a- e-t- ---------------------------- Tudom (ezt) – Én tudtam ezt. 0
Sinusulat ko iyon – Sinulat ko iyon. (---- í--m - -n í-t-----t. (Ezt) írom – Én írtam ezt. (-z-) í-o- – É- í-t-m e-t- -------------------------- (Ezt) írom – Én írtam ezt. 0
Naririnig ko iyon – Narinig ko iyon. H-l-o--(-zt- – É----llot-a---z-. Hallom (ezt) – Én hallottam ezt. H-l-o- (-z-) – É- h-l-o-t-m e-t- -------------------------------- Hallom (ezt) – Én hallottam ezt. 0
Makukuha ko ito – Nakuha ko ito. Hoz-m --z-- - Én--ozt-m---t. Hozom (ezt) – Én hoztam ezt. H-z-m (-z-) – É- h-z-a- e-t- ---------------------------- Hozom (ezt) – Én hoztam ezt. 0
Dadalhin ko iyon – dinala ko iyon. Ho--m (-zt) – É- h-zt----zt. Hozom (ezt) – Én hoztam ezt. H-z-m (-z-) – É- h-z-a- e-t- ---------------------------- Hozom (ezt) – Én hoztam ezt. 0
Bibilhin ko iyon – binili ko iyon. É--me---s--m--z------ --gvette- e-t. Én megveszem ezt – Én megvettem ezt. É- m-g-e-z-m e-t – É- m-g-e-t-m e-t- ------------------------------------ Én megveszem ezt – Én megvettem ezt. 0
Inaasahan ko iyon – Inasahan ko iyon. Én----á-o--ezt – ---elvár----e-t. Én elvárom ezt – Én elvártam ezt. É- e-v-r-m e-t – É- e-v-r-a- e-t- --------------------------------- Én elvárom ezt – Én elvártam ezt. 0
Ipapaliwanag ko iyon – Ipinaliwanag ko iyon. É---e---gyar-zom--z--- Én m----gy------m--zt. Én megmagyarázom ezt – Én megmagyaráztam ezt. É- m-g-a-y-r-z-m e-t – É- m-g-a-y-r-z-a- e-t- --------------------------------------------- Én megmagyarázom ezt – Én megmagyaráztam ezt. 0
Alam ko yun – alam ko na yun. Én-i-merem -------n----ert---ez-. Én ismerem ezt – Én ismertem ezt. É- i-m-r-m e-t – É- i-m-r-e- e-t- --------------------------------- Én ismerem ezt – Én ismertem ezt. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -