Phrasebook

tl Past tense 4   »   be Прошлы час 4

84 [walumpu’t apat]

Past tense 4

Past tense 4

84 [восемдзесят чатыры]

84 [vosemdzesyat chatyry]

Прошлы час 4

[Proshly chas 4]

Maaari kang mag-click sa bawat blangko upang makita ang teksto o:   
Tagalog Belarus Maglaro higit pa
basahin чы---ь чытаць 0
ch-----’chytats’
Nagbasa ako. Я ч---- / ч-----. Я чытаў / чытала. 0
Ya c----- / c------.Ya chytau / chytala.
Nabasa ko na ang buong nobela. Я п------- / п-------- у---- / ў---- р----. Я прачытаў / прачытала увесь / ўвесь раман. 0
Ya p-------- / p--------- u---- / u---- r----.Ya prachytau / prachytala uves’ / uves’ raman.
intindihin ра-----ь разумець 0
ra------’razumets’
Naintindihan ko. Я з------- / з--------. Я зразумеў / зразумела. 0
Ya z------- / z--------.Ya zrazumeu / zrazumela.
Naintindihan ko ang buong teksto. Я з------- / з-------- у---- / ў---- т----. Я зразумеў / зразумела увесь / ўвесь тэкст. 0
Ya z------- / z-------- u---- / u---- t----.Ya zrazumeu / zrazumela uves’ / uves’ tekst.
sagutin ад------ь адказваць 0
ad-------’adkazvats’
Sumagot ako. Я а------ / а-------. Я адказаў / адказала. 0
Ya a------ / a-------.Ya adkazau / adkazala.
Sinagot ko ang lahat ng mga katanungan. Я а------ / а------- н- ў-- п------. Я адказаў / адказала на ўсе пытанні. 0
Ya a------ / a------- n- u-- p------.Ya adkazau / adkazala na use pytannі.
Alam ko yan – alam ko yun. Мн- г--- в----- – м-- г--- б--- в-----. Мне гэта вядома – мне гэта было вядома. 0
Mn- g--- v------ – m-- g--- b--- v------.Mne geta vyadoma – mne geta bylo vyadoma.
Sinusulat ko iyon – Sinulat ko iyon. Я п--- г--- – я г--- п---- / п-----. Я пішу гэта – я гэта пісаў / пісала. 0
Ya p---- g--- – y- g--- p---- / p-----.Ya pіshu geta – ya geta pіsau / pіsala.
Naririnig ko iyon – Narinig ko iyon. Я ч-- г--- – я г--- ч-- / ч---. Я чую гэта – я гэта чуў / чула. 0
Ya c---- g--- – y- g--- c--- / c----.Ya chuyu geta – ya geta chuu / chula.
Makukuha ko ito – Nakuha ko ito. Я з----- г--- – я г--- з----- / з------. Я забяру гэта – я гэта забраў / забрала. 0
Ya z------ g--- – y- g--- z----- / z------.Ya zabyaru geta – ya geta zabrau / zabrala.
Dadalhin ko iyon – dinala ko iyon. Я п------ г--- – я г--- п----- / п-------. Я прынясу гэта – я гэта прынёс / прынясла. 0
Ya p------- g--- – y- g--- p----- / p--------.Ya prynyasu geta – ya geta prynes / prynyasla.
Bibilhin ko iyon – binili ko iyon. Я к---- г--- – я г--- к---- / к-----. Я куплю гэта – я гэта купіў / купіла. 0
Ya k----- g--- – y- g--- k---- / k-----.Ya kuplyu geta – ya geta kupіu / kupіla.
Inaasahan ko iyon – Inasahan ko iyon. Я ч---- г----- – я г----- ч---- / ч-----. Я чакаю гэтага – я гэтага чакаў / чакала. 0
Ya c------ g----- – y- g----- c----- / c------.Ya chakayu getaga – ya getaga chakau / chakala.
Ipapaliwanag ko iyon – Ipinaliwanag ko iyon. Я т------ г--- – я г--- т------- / т--------. Я тлумачу гэта – я гэта тлумачыў / тлумачыла. 0
Ya t------- g--- – y- g--- t-------- / t---------.Ya tlumachu geta – ya geta tlumachyu / tlumachyla.
Alam ko yun – alam ko na yun. Я в---- г--- – я г--- в---- / в-----. Я ведаю гэта – я гэта ведаў / ведала. 0
Ya v----- g--- – y- g--- v---- / v-----.Ya vedayu geta – ya geta vedau / vedala.

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -