Phrasebook

tl Past tense 4   »   af Verlede tyd 4

84 [walumpu’t apat]

Past tense 4

Past tense 4

84 [vier en tagtig]

Verlede tyd 4

Piliin kung paano mo gustong makita ang pagsasalin:   
Tagalog Afrikaans Maglaro higit pa
basahin le-s lees l-e- ---- lees 0
Nagbasa ako. E----t----e-s. Ek het gelees. E- h-t g-l-e-. -------------- Ek het gelees. 0
Nabasa ko na ang buong nobela. E- -e--die--ele-roman -ele-s. Ek het die hele roman gelees. E- h-t d-e h-l- r-m-n g-l-e-. ----------------------------- Ek het die hele roman gelees. 0
intindihin v------n verstaan v-r-t-a- -------- verstaan 0
Naintindihan ko. Ek h-t vers--a-. Ek het verstaan. E- h-t v-r-t-a-. ---------------- Ek het verstaan. 0
Naintindihan ko ang buong teksto. E---et die-h-le-t--s-v-rst---. Ek het die hele teks verstaan. E- h-t d-e h-l- t-k- v-r-t-a-. ------------------------------ Ek het die hele teks verstaan. 0
sagutin a-tw-o-d antwoord a-t-o-r- -------- antwoord 0
Sumagot ako. E--h-t-ge--two-rd. Ek het geantwoord. E- h-t g-a-t-o-r-. ------------------ Ek het geantwoord. 0
Sinagot ko ang lahat ng mga katanungan. Ek--et a--e-v-ae---antw-ord. Ek het alle vrae beantwoord. E- h-t a-l- v-a- b-a-t-o-r-. ---------------------------- Ek het alle vrae beantwoord. 0
Alam ko yan – alam ko yun. E- we---d---- -- het di- gewee-. Ek weet dit – Ek het dit geweet. E- w-e- d-t – E- h-t d-t g-w-e-. -------------------------------- Ek weet dit – Ek het dit geweet. 0
Sinusulat ko iyon – Sinulat ko iyon. E--s-ryf ---- -et-dit-g-sk-yf. Ek skryf – Ek het dit geskryf. E- s-r-f – E- h-t d-t g-s-r-f- ------------------------------ Ek skryf – Ek het dit geskryf. 0
Naririnig ko iyon – Narinig ko iyon. E----or---t – -k --t -it-g----r. Ek hoor dit – Ek het dit gehoor. E- h-o- d-t – E- h-t d-t g-h-o-. -------------------------------- Ek hoor dit – Ek het dit gehoor. 0
Makukuha ko ito – Nakuha ko ito. Ek--aa--d-t-–--k--et---t--eh-a-. Ek haal dit – Ek het dit gehaal. E- h-a- d-t – E- h-t d-t g-h-a-. -------------------------------- Ek haal dit – Ek het dit gehaal. 0
Dadalhin ko iyon – dinala ko iyon. Ek-b-in---i- –-E- h-- d-----b--ng. Ek bring dit – Ek het dit gebring. E- b-i-g d-t – E- h-t d-t g-b-i-g- ---------------------------------- Ek bring dit – Ek het dit gebring. 0
Bibilhin ko iyon – binili ko iyon. E-----p -i- --Ek --t d----e--o-. Ek koop dit – Ek het dit gekoop. E- k-o- d-t – E- h-t d-t g-k-o-. -------------------------------- Ek koop dit – Ek het dit gekoop. 0
Inaasahan ko iyon – Inasahan ko iyon. E- v-r------- –--k---t-dit -erwa-. Ek verwag dit – Ek het dit verwag. E- v-r-a- d-t – E- h-t d-t v-r-a-. ---------------------------------- Ek verwag dit – Ek het dit verwag. 0
Ipapaliwanag ko iyon – Ipinaliwanag ko iyon. Ek-v----id-li- -i- – E- -et--it--er--idel-k. Ek verduidelik dit – Ek het dit verduidelik. E- v-r-u-d-l-k d-t – E- h-t d-t v-r-u-d-l-k- -------------------------------------------- Ek verduidelik dit – Ek het dit verduidelik. 0
Alam ko yun – alam ko na yun. E----- --t-– Ek he---i--geken. Ek ken dit – Ek het dit geken. E- k-n d-t – E- h-t d-t g-k-n- ------------------------------ Ek ken dit – Ek het dit geken. 0

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -