Phrasebook

tl Past tense 4   »   ky Past tense 4

84 [walumpu’t apat]

Past tense 4

Past tense 4

84 [сексен төрт]

84 [seksen tört]

Past tense 4

[Ötkön çak 4]

Piliin kung paano mo gustong makita ang pagsasalin:   
Tagalog Kyrgyz Maglaro higit pa
basahin о--у окуу о-у- ---- окуу 0
ok-u okuu o-u- ---- okuu
Nagbasa ako. М-- оку-у-. Мен окудум. М-н о-у-у-. ----------- Мен окудум. 0
Men --udu-. Men okudum. M-n o-u-u-. ----------- Men okudum.
Nabasa ko na ang buong nobela. М-- ром-н-- -о-угу-----н---у---. Мен романды толугу менен окудум. М-н р-м-н-ы т-л-г- м-н-н о-у-у-. -------------------------------- Мен романды толугу менен окудум. 0
M-n---mand--tol-g---e--n-o--d-m. Men romandı tolugu menen okudum. M-n r-m-n-ı t-l-g- m-n-n o-u-u-. -------------------------------- Men romandı tolugu menen okudum.
intindihin т---н-ү түшүнүү т-ш-н-ү ------- түшүнүү 0
tüş-nüü tüşünüü t-ş-n-ü ------- tüşünüü
Naintindihan ko. Ме- тү-үн--м. Мен түшүндүм. М-н т-ш-н-ү-. ------------- Мен түшүндүм. 0
M-n t-ş--d--. Men tüşündüm. M-n t-ş-n-ü-. ------------- Men tüşündüm.
Naintindihan ko ang buong teksto. Мен--ү--т-кс-т---ү--ндү-. Мен бүт текстти түшүндүм. М-н б-т т-к-т-и т-ш-н-ү-. ------------------------- Мен бүт текстти түшүндүм. 0
Me---üt ---stt--t---nd-m. Men büt tekstti tüşündüm. M-n b-t t-k-t-i t-ş-n-ü-. ------------------------- Men büt tekstti tüşündüm.
sagutin жоо- бе--ү жооп берүү ж-о- б-р-ү ---------- жооп берүү 0
j--p ---üü joop berüü j-o- b-r-ü ---------- joop berüü
Sumagot ako. Мен ж-оп------м. Мен жооп бердим. М-н ж-о- б-р-и-. ---------------- Мен жооп бердим. 0
Men joop-b-r-i-. Men joop berdim. M-n j-o- b-r-i-. ---------------- Men joop berdim.
Sinagot ko ang lahat ng mga katanungan. Мен-бар--к --р-олор-о ---п -е-дим. Мен бардык суроолорго жооп бердим. М-н б-р-ы- с-р-о-о-г- ж-о- б-р-и-. ---------------------------------- Мен бардык суроолорго жооп бердим. 0
M-- b-r--- s-ro-l---- --op be---m. Men bardık suroolorgo joop berdim. M-n b-r-ı- s-r-o-o-g- j-o- b-r-i-. ---------------------------------- Men bardık suroolorgo joop berdim.
Alam ko yan – alam ko yun. Мен м-ну-биле-----ен муну-б-лдим. Мен муну билем - мен муну билдим. М-н м-н- б-л-м - м-н м-н- б-л-и-. --------------------------------- Мен муну билем - мен муну билдим. 0
Me------ bi--- - -e------ --ld--. Men munu bilem - men munu bildim. M-n m-n- b-l-m - m-n m-n- b-l-i-. --------------------------------- Men munu bilem - men munu bildim.
Sinusulat ko iyon – Sinulat ko iyon. Ме- -уну -азып --т-мы-----е---у-- -а--ы-. Мен муну жазып жатамын - мен муну жаздым. М-н м-н- ж-з-п ж-т-м-н - м-н м-н- ж-з-ы-. ----------------------------------------- Мен муну жазып жатамын - мен муну жаздым. 0
Men---n- jaz-p-ja--m-n----------- j--d--. Men munu jazıp jatamın - men munu jazdım. M-n m-n- j-z-p j-t-m-n - m-n m-n- j-z-ı-. ----------------------------------------- Men munu jazıp jatamın - men munu jazdım.
Naririnig ko iyon – Narinig ko iyon. Ме- мун- -гу---атамы----м-н м-ну--кту-. Мен муну угуп жатамын - мен муну уктум. М-н м-н- у-у- ж-т-м-н - м-н м-н- у-т-м- --------------------------------------- Мен муну угуп жатамын - мен муну уктум. 0
Me---unu----p--at---n - men-mu---uk-u-. Men munu ugup jatamın - men munu uktum. M-n m-n- u-u- j-t-m-n - m-n m-n- u-t-m- --------------------------------------- Men munu ugup jatamın - men munu uktum.
Makukuha ko ito – Nakuha ko ito. М-н ---у а--- к-----н---м-- му---а--п к-лди-. Мен муну алып келемин - мен муну алып келдим. М-н м-н- а-ы- к-л-м-н - м-н м-н- а-ы- к-л-и-. --------------------------------------------- Мен муну алып келемин - мен муну алып келдим. 0
M-n--un- ---p -elem-n ------mu------p-k-ld-m. Men munu alıp kelemin - men munu alıp keldim. M-n m-n- a-ı- k-l-m-n - m-n m-n- a-ı- k-l-i-. --------------------------------------------- Men munu alıp kelemin - men munu alıp keldim.
Dadalhin ko iyon – dinala ko iyon. Ме- муну---ып ке----- м-- -у-- -лып-к-л---. Мен муну алып келем - мен муну алып келдим. М-н м-н- а-ы- к-л-м - м-н м-н- а-ы- к-л-и-. ------------------------------------------- Мен муну алып келем - мен муну алып келдим. 0
Men --n- -lıp --lem ------mu-u-alıp-kel---. Men munu alıp kelem - men munu alıp keldim. M-n m-n- a-ı- k-l-m - m-n m-n- a-ı- k-l-i-. ------------------------------------------- Men munu alıp kelem - men munu alıp keldim.
Bibilhin ko iyon – binili ko iyon. М-н -у-у -атып-----ы------н м-н- са-ып-а-дым. Мен муну сатып аламын - мен муну сатып алдым. М-н м-н- с-т-п а-а-ы- - м-н м-н- с-т-п а-д-м- --------------------------------------------- Мен муну сатып аламын - мен муну сатып алдым. 0
M-n m-n- ---ı----am-n ----- --n--s-t-- a----. Men munu satıp alamın - men munu satıp aldım. M-n m-n- s-t-p a-a-ı- - m-n m-n- s-t-p a-d-m- --------------------------------------------- Men munu satıp alamın - men munu satıp aldım.
Inaasahan ko iyon – Inasahan ko iyon. Ме--м-ну---т------ен мун- к-ткө--ү-. Мен муну күтөм - мен муну күткөнмүн. М-н м-н- к-т-м - м-н м-н- к-т-ө-м-н- ------------------------------------ Мен муну күтөм - мен муну күткөнмүн. 0
Men m-nu-küt-------- m-nu kü-k-n-ü-. Men munu kütöm - men munu kütkönmün. M-n m-n- k-t-m - m-n m-n- k-t-ö-m-n- ------------------------------------ Men munu kütöm - men munu kütkönmün.
Ipapaliwanag ko iyon – Ipinaliwanag ko iyon. Мен мун- түшүнд---- ж-та--- ----н-м--- -үш-н-ү---м. Мен муну түшүндүрүп жатамын - мен муну түшүндүрдүм. М-н м-н- т-ш-н-ү-ү- ж-т-м-н - м-н м-н- т-ш-н-ү-д-м- --------------------------------------------------- Мен муну түшүндүрүп жатамын - мен муну түшүндүрдүм. 0
Me-------tüş--dü-üp j--am-n---men --nu--üş--d---üm. Men munu tüşündürüp jatamın - men munu tüşündürdüm. M-n m-n- t-ş-n-ü-ü- j-t-m-n - m-n m-n- t-ş-n-ü-d-m- --------------------------------------------------- Men munu tüşündürüp jatamın - men munu tüşündürdüm.
Alam ko yun – alam ko na yun. Мен-м-ну -ил-----м-н----- б---е-мин. Мен муну билем - мен муну билгенмин. М-н м-н- б-л-м - м-н м-н- б-л-е-м-н- ------------------------------------ Мен муну билем - мен муну билгенмин. 0
M-n mun- -ile-----en----u -il-en-in. Men munu bilem - men munu bilgenmin. M-n m-n- b-l-m - m-n m-n- b-l-e-m-n- ------------------------------------ Men munu bilem - men munu bilgenmin.

-

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -